| RigorMortis a întrebat:

E posibil ca o fata ca rămână însărcinată daca băiatul își da drumul in ea, dar e in perioada infertilă?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca sexul este intretinut in zilele situate in afara perioadei fertile foarte cert stabilite, formarea sarcinii este considerata ca fiind aproape imposibila in cazul zilelor nefertile situate inainte de perioada ferila si 100% imposibila in zilele nefertile situate intre ovulatie si urmatoarea menstruatie.

| RigorMortis explică (pentru corbulalbrosu):

Deci o putem face liniștiți fără prezervativ ca nu există nici o șansă de a rămâne însărcinată, pentru ca sunt in perioada dintre ovulație si menstruație

| corbulalbrosu a răspuns (pentru RigorMortis):

In ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual care este in mod sigur REGULAT, se poate renunta la prezervativ fiindca nu mai poate exista un OVUL VIABIL si din acest motiv se poate ejacula sperma fara retinere in vagin, fiindca in lipsa ovulului devine IMPOSIBILA formarea unei sarcini.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca sunteti siguri ca-i in perioada nefertila, atunci nu este posibil!

| RigorMortis explică (pentru Violleta2022):

E 100% siguranța perioadei nefertile

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu este in perioada fertila este imposibil sa ramana gravida.

| RigorMortis explică:

Da, vreau sa continui