| mirabela18 a întrebat:

E posibil sa fiu insarcinata daca nu am mai avut relatii sexuale de 3 luni, luna trecuta mi-a venit ciclul la sfarsitul lunii, iar acum am intrat in noiembrie si nici un semn sa vina.Ciclul la mine e neregulat.

Răspuns Câştigător
| faaalyoana a răspuns:

Mirabela
deci daca tu nu ai mai avut contact sexual de 3 luni de zile, si acum o luna ai avut menstruatie ca la carte si anume te-a tinut 4-7 zile cat e normal cu schimbarile fiziologice
iar acum iti intarzie dar sindromul premenstrual il ai(irascibiltate, dureri de spate, de burta, umflarea si sensibilitatea sanilor, oboseala, dureri de cap), cu siguranta menstruatia se lasa asteptata dar va veni)
Daca ai fost racita, sau stresata in ultimul timp, menstrutia intarzie.
e ceva normal... orice fata trece prin asa ceva.
sa ma fac inteleasa

16 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Dacă spui că ai menstruaţie neregulată, atunci poate ar fi bine să mai aştepţi şi să vezi ce ţi se întâmplă. În cazul în care îţi întârzie mai mult de o săptămână şi jumătate, te sfătuiesc să te duci la farmacie şi să cumperi un test de sarcină.
Multe femei încă mai au menstruaţie în timpul sarcinii, aşa că nu mă pot pronunţa cu exactitate. Depinde acum şi dacă v-aţi protejat sau nu şi de perioada de fertilitate în care te regăseai.
Mult succes!

| faaalyoana a răspuns:

Pai fa-ti un test ca sa scapi de indoieli...
eu zic ca nu e posibil.
acum tu stii mai bine cum stau treburile

| ARSENÁL a răspuns (pentru faaalyoana):

Esti fata? :O Daca n-ai habar cum stau treburile cu si despre sex, intarzieri menstruale, si tot tacamul, la ce dracu mai faci pe desteapta si aberezi? aaaaaaaaaaaaa, pentru puncte si "funda", uitasem...

| faaalyoana a răspuns (pentru ARSENÁL):

Nu stiu nimic ai foarte mare dreptate...(is crescuta pe camp cu ioi si caini)
pai poate nu e adevarata intrebarea...
e la mintea pupazii k daca ea nu si-a tras-o de 3 luni...si a avut si menstruatie acum 1 luna...
sa nu fie insarcinata...
da daca tot e atat de logik...ar fi logic si pentru fata asta k nu este insarcinata
dar totusi ea are un semn de intrebare? deci ceva ceva scartatie
nu te mai baga tu in discutie incipientule...
si vb tu despre mine fara cunostinta de cauza...

| ARSENÁL a răspuns (pentru faaalyoana):

Te-ai pierdut in balbe. Gata, suficient cat sa-mi dau seama ca intr-adevar, inteligenta ta depaseste limita admisa laughing O zi buna si pa! pa!batting eyelashes

| faaalyoana a răspuns (pentru ARSENÁL):

Aruncate in beci.

| faaalyoana a răspuns (pentru faaalyoana):

Ce stii tu despre menstruatie? boschetule
habar n-ai nimic...
da o explicatie ca la carte daca tot ti s-a ridic singuru neuron pe care il ai?
esti vreun puta sculata de 15 ani care si-o ridic singur in fata calc.
si-ti dai tu cu parerea...
poate misti mort

| faaalyoana a răspuns:

Mirabela spune-ne si tu ceva
k eu ma cert cu un bulangiu aici pentru tine...laughing)
o sa vada si el care e treaba cu fetele dar mai are de mankt mamaliga...

| mirabela18 explică (pentru faaalyoana):

Nu ii acorda atentie ca il faci sa se simta important.adevarul e asa cum l-am spus eu.si stiu ca nu ar trebui sa am indoieli. poate sunt asa pentru ca ultima data am facut-o neprotejat, stii...dar daca mi-a venit ciclul luna trecuta.nu are de ce sa imi fac griji, asa cum ai sp si tu.multumesc!

| mirabela18 explică (pentru faaalyoana):

Multumesc nicollanik:* nu ii acorda atentie lui ca il faci sa se simta important.cat despre ce ai sp tu mai sus.ai dreptate, nu are de ce sa ma ingrijorez.si am spus adevarul in totalitate pentru ca nu ma ajuta cu nimic daca minteam cu ceva. faza e ca am facut-o neprotejat si de aceea ma sperii ca imi intarzie.plus ca mai stiu cazuri de femei care mai au menstruatie in timpul sarcinii.

| ARSENÁL a răspuns (pentru faaalyoana):

Ok, cu mintile odihnite nu ma pun niciodata, si nici la mintea celor ca tine, nu are rost sa ma cobor. Numai bine! si in viata, succesuri dupa succesuri! straight face

| ARSENÁL a răspuns:

Bineinteles ca nu se poate. Este doar o intarziere.

| Simona369 a răspuns:

Daca te-ai protejat atunci probabil ca nu vei fi insarcinata, dar e mai bine sa faci un test si sa te asiguri.

| mirabela18 explică (pentru Simona369):

Nu am facut-o protejat.dar luna trecuta mi-a venit.ar fi posibil daca luna trecuta mi-a venit, sa fiu insarcinata? poate totusi e o intarziere, avand in vedere ca la mine e neregulat...

| faaalyoana a răspuns (pentru faaalyoana):

Iar in caz de nu ne-ai zis adevarul golutz asa cum este el.cu siguranta exista indoieli...
pentru ca tu ai o indoiala de 100%

| Simona369 a răspuns (pentru mirabela18):

Poi daca luna trecuta ti-a venit ciclul atunci e clar ca nu esti insarcinata.

| faaalyoana a răspuns (pentru mirabela18):

Mirabela
deci daca tu nu ai mai avut contact sexual de 3 luni de zile, si acum o luna ai avut menstruatie ca la carte si anume te-a tinut 4-7 zile cat e normal cu schimbarile fiziologice
iar acum iti intarzie dar sindromul premenstrual il ai(irascibiltate, dureri de spate, de burta, umflarea si sensibilitatea sanilor, oboseala, dureri de cap), cu siguranta menstruatia se lasa asteptata dar va veni)
Daca ai fost racita, sau stresata in ultimul timp, menstrutia intarzie.
e ceva normal... orice fata trece prin asa ceva.
sa ma fac inteleasa