| CrynnaMarya a întrebat:

am si eu o problema.Imi puteti da un sfat?
Este vorba de un baiat, la inceput eram cei mai buni prieteni, vorbeam deschis despre orice subiect, ne intelegeam super bine si speram sa ramanem mereu prieteni, dar el a vrut mai mult, iar eu n-aveam de gand sa stric o prietenie cu o relatie si i-am spus frumos ca eu il vad ca pe un prieten, nu ca pe un iubit.Imi pare rau daca l-am ranit, sincer, dar nu pot fi cu el si nu doar din cauza ca e mai mic decat mine cu un an si doua luni, dar nu ii impartasesc aceleasi sentimente si nu as vrea sa il ranesc si mai rau.Acum a devenit asa de ursuz si abia mai vorbeste cu mine.Nu vreau ca o prietenie sa se sfarseasca asa.
Am gresit eu cu ceva ca sa se poarte asa sau ce? Avea el alt interes de la inceput?

Răspuns Câştigător
| max_4494 a răspuns:

Daca tine cu adevarat la tine si sunteti acei prieteni care va pretindeti, va intelege.Pentru inceput ar trebuie sa-i intelegi dezamagirea.Este firesc sa nu exulte de bucuria ca i-ai refuzat o relatie sentimentala.Cu putina ingaduinta s-ar putea sa ramaneti acei,, apropiati,, de ieri.

7 răspunsuri:
| GyeBaek a răspuns:

Daca iti este prieten adevrat ar trebui sa inteleaga asta.

| anonimul a răspuns:

Eu sunt baiat si trec prin aceiasi situatie ca si el. vreau totusi sa-ti spun ca el a fost un norocos, de mine si-a batut joc, ma amanat vreo 3 luni, eu tot am sperat, am interpretat gresit si sunt distrus acuma.credema,o sa-si revina, mai ales ca u nu iai gresit cu nimic.sar putea totusi sai ia ceva vreme dar in final va veti impaca.totusi u ar trebui sa-i spui ca tii la el ca prieten foarte mult si ca n-a fost sa fie.nu trebuie sa te dai la el, sai faci alte sperante.noroc si bine ca mai exista si fete ca tine

Răspuns utilizator avertizat
| CrynnaMarya explică:

Am incercat sa vorbesc cu el, dar e incapatanat sad imi raspunde sec si rautaciossad nu vrea sa inteleaga...se pare ca nu mi-a fost prieten pentru ca prietenii raman prieteni, cei ce nu raman, nici n-au fostsad

| NaughtyGirl a răspuns:

Pai.presupun ca daca vorbeati aproape despre orice el si-a facut planuri de viitor cu tine. Poate ca el nu te vedea ca pe o prietena cand vorbeati, ci ca pe o iubita.Presupun ca vorbeati si despre chestii mai intime daca spui ca vorbeati aproape despre orice.Incearca sa vorbesti cu el despre chestii mai stupide.De exemplu:
-ce film ai vazut...
De-astea si poate ca el isi va da seama ca tu nu il accepti ca iubit, ci ca amic. Te pup. Sper sa iti fie de ajutor comentariul meu.Succes!:*

| BlueEyes90 a răspuns:

Nu, tu nu ai gresit cu nimic.
Ai facut bine ca ai fost sincera si i-ai spus de la inceput ca nu vrei decat prietenia lui. Acum el e probabil putin suparat din cauza refuzului tau dar fii fara griji, in curand va realiza ca a gresit suparandu-se pe tine si va veti impaca.
Daca va continua asa sa zicem, mai mult timp, du-te si vorbeste cu el, explica-i ca vreti sa fiti doar buni prieteni, si el te va intelegewinking.

Succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm.
Sfatul meu ar fi sa incerci sa-ti faci curaj si sa vorbesti cu el despre toate cele intamplate thinking
happy