| Guitarlove a întrebat:

Eh din nou subiectul baieti.Asa cum am scris si alte intrebari, i-am recunoscut unui baiat ca-l plac.Si de atunci totul s-a schimbat in bine, ca sa zic asa.Si acum de curand a vorbit cu o fata care si ea la randu ei il place, dar stia ca n-are nicio legatura cu mine si ea l-a intrebat daca ii place de cineva apropiat si el a zis " da se poate spune ca e cineva apropiat". Si cu cateva zile in urma m-a intrebat ceva de genu " ce ai face daca ai fi combinata cu un biata din cls... si ai fost amic cu el inainte? " si apoi m-a intrebat " ce ai face daca a-i fi cu mine? " Si ma gandesc ca cea la care s-a referit ca o place sunt EU! Si-n plus face si acele semne de baiat indragostit... acelei fete i-a zis ceva de genu " imi pare rau nu pot sa-i zic numele pentru ca nu zic la nimeni... ". Iar semnele : ma priveste, ma impresioneaza, ma face geloasa, pe messenger mereu ma baga in seama primul si este interesat de mine... mereu intreaba. Ma place? Si cum sa reactionez. [ precizez sunt destul de timida in fata lui laughing ]

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intr-adevar, probabil ca te place. Reactioneaza normal, fii tu, vorbeste cu el, spune-i ca ai vrea sa ii dai cartea/filmul/melodia ta preferata si intreaba-l apoi ce parere are despre respectivul articol.
Sunteti amandoi foarte tineri, se vede dupa imaturitatea voastra. E un moment frumos si puteti avea o relatie frumoasa si curata. Dar nu intra in vrie, nu deveni sufocanta ca o va lua la fuga.

| monyk a răspuns:

Buna, e clar ca te place, deci nu cred ca e nimic rau daca incerci, risca pentru o relatie cu el, bafta.

| liz23 a răspuns:

Reactionezi la gesturile lui in acceasi masura, lasi timiditatea si ii dai acelesi semne.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca te place dar e timid, nu are curajul sa iti spuna direct.Ai rabdare in curand va face pasul decisiv si daca iti place si tie de el e ok.

| asya a răspuns:

Practic el prin intrebarea:,, Ce-ai face sa fi cu mine?" si-a exprimat dorinta! Vrea sa fie cu tine...asa ca nu mai astepta...printr-o glumita poti sa sugerezi ca si tu vrei asta! Adu-i aminte de intrebarea pusa si raspunde-i ca daca ai fi cu el ai fi foarte fericita!

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Il placi, te place, ti-a pus intrebarea, asa ca raspundei din adancul inimii! Cat mai ai timp!

| madboy8 a răspuns:

Daca face toate acestea inseamna ca le face cu un motiv... acela ar fi ca ii place de tine. Eu zic sa il accepti daca si tie iti place de el, poate o fi cu noroc big grin... succes

| oanaoana63 a răspuns:

Te place!