| anonim_4396 a întrebat:

Ei bine, ma confrunt cu o problema destul de misterioasa in planul sexual. De cate ori incerc sa imi satisfac prietenul nu reusesc sa il fac sa se "termine". Comunicam si vorbim deschis pe tema asta, iar el nu stie care este problema. Cand el se stimuleaza singur reuseste sa faca asta, in schimb eu nimic. Am practicat sex oral si handjob, chiar si in combinatie, dar nimic. El afirma ca problema este la el, dar nu isi da seama ce anume il impiedica, in rest ma asigura ca se simte minunat. Nu am reusit pana acum sa il fac sa se termine, si am incercat asta de mult timp..Ma simt oarecum prost ca nu reusesc. Aveti ceva idei? Ceva ce ar putea ajuta? Sper sa nu fiu luata la misto, deci astept raspunsuri serioase va rog.

9 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Iti spun eu de la ce este. Cat de des se masturbeaza in general? Cat de des o facea inainte? Cu siguranta o facea foarte des. Aici este problema. Dupa o anumita perioada de timp cand tot ce faci este sa te masturbezi, nu reusesti sa ajungi sa "termini" decat daca te masturbezi, facand imposibila ejacularea in urma unui contact sexual. Este o chestie 100% psihologica. Din cate stiu exista o modalitate de a rezolva problema asta si aceea este ca el sa continue sa se masturbeze gandindu-se DOAR la tine. Eventual sa se uite la ceva poze cu tine sau poate chiar sa o faceti amandoi.

De ce?
Creierul lui se va obisnui cu senzatiile pe care trebuie sa le aiba in timp ce se gandeste la tine, astfel creandu-se o conexiune intre senzatie si imaginea ta. Cu alte cuvinte atunci cand veti face sex, datorita conexiunii din creierul lui, va ajunge sa ejaculeze.

Be smart and take care.winking

| Syriaa a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Probabil ai dreptate, dar el este si foarte sensibil.
Cand de sarutam mereu se excita si are parte de "boner", uneori si cand ne tinem de maini sau doar daca stam apropiati. Este vorba de emotiile lui, poate el este procupat de ceva in timp ce eu incerc sa il satisfac.

| LeontinAndrei a răspuns (pentru Syriaa):

Nu. Nu are cum sa fie chestia asta. Cu siguranta de la prea multa masturbare i se trage. Este o problema generala a tuturor baietilor care nu au parte de sex o perioada lunga de timp. Incercati asa cum am zis eu si veti vedea rezultatele in cateva zile

| Syriaa a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Amandoi suntem virgini, deci nu avem planuri de sex normal inca.

| LeontinAndrei a răspuns (pentru Syriaa):

Ma rog... Ideea era alta. Daca vreti sa rezolvati problema aia aveti solutia mai sus. Ceea ce faceti voi dupa... Aia nu ma priveste.

| RAY a răspuns:

Creierul lui sa obisnuit ca prin masturbare sa ejaculeze, nu e vb ca nu il atragi pur si simplu nu-i obisnuit, in plus daca se masturbeaza clar ca nu poate ejacula non stop sfatul e sa numai se masturbeze un timp o saptamana sunt sigur ca se va termina inca ceva nu il lua brusc, sarutativa atingetiva corpul, nu il stresa

| xxx8 a răspuns:

Poate nu il atragi destul sau poate are alte atractii, alt gen sexual nu stiu doar mi-am dat parerea

Răspuns utilizator avertizat
| Nebunatyca69 a răspuns:

O fi gay laughing. sa se duca la un control, nu e scump happy. Sau poate nu esti tu prea buna. ( glumeam ). Cel mai bine e sa se duca la un doctor, la el e problema, nu la tine!