| LoveFashion a întrebat:

El e foarte timid.2 seri am stat cu el afara(si altii), m-a tinut de mana si in brate dar nu am prea vorbit.cand suntem cu mai multa lume nu prea ma baga in seama si l-am intrebat de ce si a zis ca e timid si ii e greu sa vina sa vorbeasca cu mine cand e multa lume...dar nici cand am fost noi 2 si cativa prieteni nu prea am vorbit.Ce sa fac? Cum sa fac sa il scap de timiditate?
Apropo...stiu ca ii place de mine si sentimentul e reciprocbatting eyelashes.
Ma cam intimidez si eu cand sunt cu el(, dar el e mai timid ca mine.) si nu stiu ce sa ii spun.ce sa discut cu ellaughing.

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

El este mai timid de felul lui.

Ce trebuie tu sa faci este sa cauti sa petreceti doar voi doi ceva timp impreuna singuri.

Va veti cunoaste mai bine asa, va veti obisnui cu gesturile dragastuoase incat ele vor deveni ceva natural.

El nici n-a trecut primul nivel si tu il pui sa iasa si cu prietenii tai.

E ceva normal sa vrei sa se cunoasca numai ca pentru el e mai greu, lucrurile trebuiesc facute treptat.

Din cate inteleg nici tu nu prea il ajuti.

Daca vezi ca el e mai timid ia tu initiativa.

Cand sunteti singuri trece-ti mainile prin parul lui, zambeste-i, priveste-l asa cald, pune-i mana in jurul tau si mergeti asa pe strada. Saruta-l pe neasteptate.

Inteleg ca nici tie nu iti e cu mult mai usor dar tu esti persoana mai potrivita acum sa ia initiativa.

Si eu am fost ca el. E doar ceva de moment. Pana se obisnuieste.

| LoveFashion explică (pentru Bacemi):

Nu sunt prietenii mei, e grupul lui de prieteni.Si imi e cam frica sa il sarut eu, nu stiu cum ar reactiona.

| Bacemi a răspuns (pentru LoveFashion):

Nu va reactiona in niciun caz rau.

Spune-i tu ca ai prefera sa fiti doar voi doi. Si apoi fii tu cu initiativa, daca vezi ca el nu misca nimic.

| BlackPearl a răspuns:

Imbata-l.

| neutrino a răspuns:

Stati mai mult timp impreuna sa lasati mainile sa faca ce vor ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai doar tu cu el.

| Skeez a răspuns:

Iesiti mai des cu acelasi grup, ca el sa se imprieteneasca cu ceilalti si sa nu mai fie timidwinking s-ar putea sa mearga big grin