| Sara2 a întrebat:

El nu suorta prezervativul am incercat sa o facem asa si nu a avut terminare, (de mai multe ori) iar eu nu am incredere in anticonceptionale, pentru ca mi-e frica rau, eu stau in stres si atunci cand NU se sparge prezervativul, apoi asa pe "liber" nu stiu cum sa rezolvam aceasta problema? sad copil la varsta mea nici nu se pune problema, cred ca as muri

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu va ramane decat abstinenta. Nu mai faceti sex pana nu se rezolva cumva: fie tu incepi sa ai incredere in ginecolog si in medicamentele prescrise de acesta, fie partenerul tau considera ca suporta mai bine prezervativul decat abstinenta, fie ajungeti la varsta la care puteti avea copii. Alta solutie chiar nu exista.

Abh
| Abh a răspuns:

M-am saturat sa aud cum baietii "nu suporta prezervativul". Voi chiar asa fraiere sunteti?

| Anca a răspuns:

Unicka, sterilet eu nu i-as recomanda.
De regula e indicata montarea lui dupa un avort sau o nastere.
In nici un caz inainte.
Incearca cu inel vaginal.
Dar sa stii ca : anticonceptionalele sunt sigure, daca le administrezi corect.
Si asa poti sta linistita.

| Anca a răspuns:

Rey, metoda coitului intrerupt, e cea mai riscanta.
Si nu se prea recomanda in care barbatul nu isi controleaza bine momentul orgasmului.
Si nu se recomanda nici daca fata nu are un ciclu regulat.

Eu o practic de mult, si nu am patit niciodata nimic. Dar stiu cum si cu cine sa o practic si stiu si de ce eu imi permit sa o fac asa laughing)

| daniDeeDee a răspuns:

Nici eu nu suport „cauciucu'", noroc ca prietena mea ia anticonceptionale.

| rey a răspuns:

Http://www.seximus.ro/articole/sterilet.php

metoda coitului intrerupt mie mi se pare foarte simpla si de incredere.
Succes. Apropo nu am idee cu ce l-ar putea deranja prezervativul... sa ia unul mai scump gen Durex sau Love si nu cred ca il deranjaza exxtremmm de mult.

| shishilik a răspuns:

Eu iau anticonceptionale si stau fara griji. Atata timp cat le iau la timp, si sunt sub observatia unui ginecolog, nu ma gandesc la altceva decat la momentul de fatahappy

| →s ♥ ą← a răspuns:

Pai explica-istraight face prefera sa aiba vreun copil.sau sa poarte un prezervativ? sa se gandesca mai bine parerea mea...si sa ia unu mai bun si sa se gandesca la dragoste si la tine nu la ''cauciuc'' cum ii spune Danilaughingrolling on the floor>>!

| cristinela a răspuns:

Mai sunt si diafragma sau spermicidele, metoda calendarului, sau atunci cand are suficienta experienta partenerul tau, metoda coitului intrerupt.Eu iti urez sa iti rezolvi problema si sa te simti cand faci sex asa cum ar trebui sa te simti atunci, nu stresata!

| unicka a răspuns:

Dar cati ani ai? de sterilet ce spui?

| unicka a răspuns:

Pai de aia am si intrebat-o cati ani are (Anca). poooooooop