| Chessy a întrebat:

El nu vrea sa facem cu prezervativ, este sigur 100% neprotejat. Adica facem neprotejat si are grija sa nu raman unsarcinata, cum vine asta?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E șmecher și la o adică te trimite să face avort.

| mihai69 a răspuns:

Asta vine cam așa: tu îl crezi, el își face poftele, iar dacă pe lângă ceva boli pe care și le poate transmite, va mai adăuga și un copil - nu e problema lui. Pentru el, totul e sigur. Pentru tine... cum ți-o fi norocul!

| Freya1 a răspuns:

Da este doar dupa el?
Da poti sa te feresti de sarcina fara prezervativ daca iti pui sterilet sau iei anticonceptionele.Iesitul afara la final nu va fi niciodata 100% sigur.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Cand i se apropie ejacularea o scoate din vagin si scad pana aproape de 0 sansele unei sarcini, cu prezervativ vei fi mult mai bine protejata.

| Lostlyric a răspuns:

Folosirea prezervativului poate fi incomoda pentru multe persoane. Prin a avea grija, inseamna ca detine controlul de a se retrage la timp, inaintea ejacularii. Dar alegerea este si a ta. Poti oricand sa-i refuzi strategia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu vrea cu prezervativ acum, probabil că a procedat la fel și cu altele, în trecut.
E un șmecher de doi bani și nu îi pasă că te poate îmbolnăvi.
Îi pasă doar de el (că așa sunt șmecherii).
Te-ai legat la cap cu un prost, fato. Te compătimesc.

Răspuns utilizator avertizat
| Mada1920 a răspuns:

O scoate inainte sa isi dea drumul insa asta poate fi si o minciuna din partea lui, pana a te lasa pe mana lui mai bine ia anticonceptionale asta daca nu vrei sa ramai insarcinata.

| darkcynical232 a răspuns:

Te rog! Pune-l sa foloseasca prezervativ sau discutati o alta metoda de contraceptie. Metoda scoaterii inainte sa ejaculeze nu e delos sigura. Deloc.
Maine-poimane te trezesti ca esti insarcinata, iar el o sa zica sa faci bors (translate: nu-i treaba lui), ca el nu o sa vrea un copil si nu vrea sa aiba de-a face cu asta. Cine stie, poate te va pune sa platesti singura avortul.
Avortul nu e o treaba usoara. Sunt intr-adevar fete care se simt usurate dupa, dar sunt si multe care vor avea remuscari toata viata. TU vei avea remuscari, pe el nu o sa-l doara nici in pix.
Pune-l sa foloseasca prezervativ! Nu vrea? Atunci nu ii pasa de tine. Nu te iubeste. Te foloseste pentru sex.

Poate par prea directa, dar trebuie sa te TREZESTI.