| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu nu poate sa ejaculeze in prezervativ. Cand facem neprotejat spune ca ii vine sa isi dea drumul si se opreste, dar cand facem cu prezervativ spune ca nu se simte atat de bine si nu poate in niciun fel sa isi dea drumul. Problema nu o are de azi de maine o are de cand am inceput noi sa facem sex adica de acum 4 luni, de atunci nu si-a dat niciodata drumul in prezervativ in timp ce faceam dragoste, dar daca se masturbeaza poate. Ce parere aveti? Fara nicio gluma vorbesc foarte serios.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se masturbează ca să ejaculeze după contact?
Numai în filmele porno vezi așa ceva!
Are o problemă de adaptabilitate dar și de mânuire a prezervativului.
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand nu e o solutie sa i faceti neprotejat.
Incercati nists prezervative mai subtiri.
Nu cred ca e o tragedie ca nu ii vine sa isi dea drumul asa de repede, dureaza mai mult.
Poti sa il faci tu sa ejaculeze la sfarsit, nu e nevoie sa isi dea drumul in tine tot timpul.
Poate e doar o scuza sa o faceti neprotejat si te minte.

| drhotzu a răspuns:

Ai doua optiuni:
1. prezervative subtiri (durex Ultra Thin si citez:
Prezervativele Ultra Thin sunt cele mai subţiri prezervative din gama noastră. Asigurând acelaşi nivel ridicat de siguranţă şi de protecţie, acestea sunt concepute pentru a fi mai uşor de aplicat şi pentru a oferi o senzaţie naturală în timpul actului sexual.)
2. pastile anticonceptionale.
SFAT: nu fa sex neprotejat, cu cat faci mai mult cu atat te apropii de o sarcina nedorita!

| wolder a răspuns (pentru drhotzu):

Multumesc de sfat! Am incercat si acele prezervative dar unul din ele chiar s-a rupt si nu mai vreau sa incerc. Si n-am sa mai fac de acum incolo neprotejat, dar totusi nu vreau sa iau de acum anticonceptionale pentru ca imi fac rau (au reactii adverse si chiar nu vreau sa ma ingras sau orice altceva). Papa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite cum sta treaba: schimba-ti prietenul sau multumeste-l cumva, ca altfel o sa va buliti viitorul. El are o problema de sensibilitate periferica, si nu o sa o duca mult asa (acum e tanar si plin de hormoni, asa ca se straduie saracul, dar mai tarziu o sa ii vina greu si o sa caute variante). Restul e gargara filozofica, asa ca nu mai continui cu sfaturi, realitatea e mai crunta decat vrei tu sa crezi.