| iMuss a întrebat:

Eram in ultima zi de menstruatie ( ziua a 7-a cand iti curge o picatura maroniu deschis ) si am facut-o. Prima oara si-a dat drumul in prezervativ si a mers bine, dar a doua oara, peste 2 ore gen ( s-a si spalat foarte bine, oricum) cand si-a dat iar drumul, mi-a alunecat prezervativul in vagin.
Practic nu era plin, era putin, ca totusi era a doua oara cand isi dadea drumul. M-am spalat foarte bine cu apa si sapun peste jumatate de ora, dar tot am frica. Care e posibilitatea, si ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In princincipiu nu erai in perioada fertila, pentru ca era ultima zi de menstra, deci, nu ai cum s aramai insarcinata.
Cat priveste alunecatul prezervativului, spune-i baiatului sa cumpere numere mai mici la prezervative pentru putulica lui, ca de aceea se intampla accidente sa cada prezervativul sau sa se rupa, fiind larg, se infasoara pe penis in timpul frecarii, pana pocneste si te lasa gravida.
Deci, nu-i nici o rusine daca cumpara prezervative mai mici, ideea este sa va protejeze, ca mandria nu tien d efoame daca mai apare un copilas!

2 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Stai calma, nu vei pati nimic, prietenul tau ar trebui sa foloseasca niste prezervative cu un numar mai mic si ar trebui sa va pastrati mereu iigiena mai ales ca esti femeie.

| Niklauss a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji nu se poate intampla nimic, dar eu zic ca prietenul tau ar trebui sa isi cumpere niste prezervative cu marimea putin mai mica.