| ℓσνє a întrebat:

Este adevarat ca atunci cand o fata este indragostita poti vedea asta in zambetul ei, iar cand un baiat este indragostit poti vedea in ochii lui? Am gasit asta pe net si sunt curioasa daca e adevarat.
Ofer funda primului raspuns concret. puppy dog eyes

10 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Cei drept, limbajul corpului ne da de gol de cele mai multe ori, iar expresiile fetei sunt cele mai expresive, cu toate astea, ai nevoie de ceva pricepere ca sa le poti deslusi.

O zi buna!

| clauss a răspuns:

Intr-adevar o persoana indragostita se comporta un pic diferit, i se citeste pe chip, e cu capul in nori, zambeste

| zăGhost a răspuns:

Eu una le-am vazut pe ambele, dar, exista persoane care mimeaza foarte bine, deci daca nu cunosti povestea, nu poti fi 100% sigur.

| NoName0011 a răspuns:

Depinde de persoana,( la mine e altfel, il iubesc, ma iubeste, doar ca ...nu putem fi impreunasad.)..deci sunt fel si fel de cazuri.

| RAY a răspuns (pentru NoName0011):

Nu esti singura

| NoName0011 a răspuns (pentru RAY):

Se mai intampla!, trecem pestehappy.

| MasterYoda a răspuns:

Asa este. ochii lui se uita la sanii fetei, iar fata zambeste cand se uita la pantalonii lui

| h3r a răspuns:

Hmm, nu chiar.
Si in ochii unei fete poti vedea stralucirea din ei, nebunia si fericirea... atunci cand este indragostita! Dar la fel se poate intampla si cu un baiat. In schimb, ei sunt m-ai "retrasi", nu se prea exteriorizeaza cand vine vorba de iubire. Ei de obicei sunt m-ai agitati, atata tot.
La o fata, poti vedea clar iubirea in ochii si zambetul ei fin, delicat.

| adriang95 a răspuns (pentru h3r):

Generalizezi prea mult si pot spune ca gresesti. Cum adica un baiat nu prea se exteriorizeaza? Pai nu noi facem "primul pas"? Iar de agitatie... asta este doar la cei timizi.
Baietii in general cauta sa impresioneze o fata in astfel de cazuri, deci isi vor arata mai mult "partea masculina". Pe fața lor se citeste un zambet usor, dar calm, o privire prin care incearca sa impresioneze (ca, de... asa suntem noi), dar cel mai important lucru este faptul ca pupilele sunt dilatate.

| h3r a răspuns (pentru adriang95):

Ok, ai si tu partea ta de dreptate.
Insa, cine a zis ca voi faceti mereu primul pas? Aici e total gresit. Doar cand te referi la cei care agata pustoaice cu anumite vrajeli fara gust. Aici da. ( Am zis in general, sunt si baieti destui care fac primul pas, insa nu se arata prea indragostiti).
Atunci cand este intr-o relatie, iubeste intr-adevar, baiatul nu arata la toata lumea, are o infatisare normala. Cand o fii cu iubita, este altceva. Insa la fete este cu totul diferit.
Daca tu nu esti asa, te rog sa ma scuzi.