| PeeWeeVi a întrebat:

Sunt cu un baiat si doar imi place de el si de alt bait sunt indragostita, dar nu stiu cum sa ma despart de el ca sa nu-l ranesc pentru ca el e indragostit de mine si sa ramanem prieteni.Idei?
va roog
ofer funditalove struck

8 răspunsuri:
| Puf a răspuns:

El daca te iubeste nu va accepta sa ramaneti prieteni, deoarece asa chiar nu te va putea uita. Spune-i adevarul, va aprecia ca nu l-ai mintit sau ai cautat alte scuze. Poate il va durea, insa nu toata viata, va trece peste si va merge inainte. Timpul vindeca ori ce rana si trebuie sa ai si tu incredere in asta si totul se va rezolva.

| Puf a răspuns:

Fata in fata e cel mai bine. Daca ii spui aceste lucruri la telefon treaba e rezolvata decat pe jumatate. Cum vei mai putea da apoi ochii cu el? Asa ii spui in fata tot ce ai de zis si pana la urma va intelege, ca viata nu sta in aceasta problema. Totul trece si se va rezolva, stai linistita, vei vedea ca vor fi si altele mai grele. Bafta:X

| bOse a răspuns:

Prieteni nu veti mai rămane cu siguranța

| LittleDrop a răspuns:

Sa inteleg ca tu esti indragostita de 2 baieti in acelasi timp? cel mai bine ar fi sa ramai cu cel la care tii cu adevarat. ii poti spune pur si simplu "nu`ti pot raspunde cu aceleasi sentimente" dar ar fi bine sa te gandesti de 10 ori inainte de a face acest pas pentru a nu regreta mai tarziu. sa fii sigura ca de cel cu care ai ramas esti intr-adevar indragostita

sper sa te fi ajutat. take care

| ClaraZ a răspuns:

De ce nu ii spui adevarul? Ca esti indragostita de altcineva si ca vrei sa ramaneti amici. Daca il minti va afla ca esti indragostita de altul pentru ca banuiesc ca o sa incerci sa fiti impreuna, iar atunci o sa fie dezamagit de tine, asa macar aprecieaza ca esti sincera.Bafta:*

| ClaraZ a răspuns:

Faci cum consideri. Daca nu ai curaj sa ii spui in fata dai un telefon, dar daca ii spui fata in fata nu o sa se simta asa prost pentru ca esti langa el, ii poti da explicatii, il incurajeziwinking

| PeeWeeVi explică:

Multumesc pentru raspunsuri dar cum sa fac asta la telefon sau sa ne intalnim? ca banuiesc ca daca ne-am intalni ar fi mai raucryingcrying

| Daddy s girl a răspuns:

Daca el e indragostit de tine in niciun caz nu ar accepta sa ramanetzi pr pentru ca l-ai rani atunci cand ati iesi prin oras la plimbare la suc etc si te-ar vedea cu celalalt de mana. cel mai bine este sa fii sincera cu el si sa-i spui ca nu mai merge relatia pentru ca esti indragostita de altcineva.