| Alina_7937 a întrebat:

Este adevarat ca daca sunt la ciclu si beau bere, vin sau orice ce contine alcool o sa-mi curga foarte mult?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

E mai mult mit decât realitate. În principiu depinde mai mult de fiziologia ta, de ce anume tolerează în general organismul tău sau nu.
Altfel spus, dacă ai reacţii fiziologice urâte în general la băuturi alcoolice, nu ar fi exclus să-ţi afecteze într-un anume fel şi desfăşurarea menstruaţiei. Dacă nu, puţin probabil să se întâmple asta.
Salut.

9 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Nu-i adevarat

| Puppetzz a răspuns:

Buna.
Am impresia ca e vorba despre vinul rosu. Daca il bei inainte accelereaza cu cateva ore pana la o zi...

| RoxAnana a răspuns:

Da

| Dydy_7659 a răspuns:

Mai ns cat de adevarat este treaba asta. O stiu si eu pe aia daca bei vin rosu ar curge mai mult.

| mich3ll329 a răspuns:

In primul rand se tine cont de corp, ce suporta si ce nu.Sunt fete care pot bea vin si nu le accelereaza deloc ciclul menstrual.Nu cred ca de la alcool il accelerezi, dar de la vin rosu am auzit si eu pentru ca contine o substanta care agita hormonii si acestia incep actiunea, sa spun asa.

| DiutzaAngel a răspuns:

Mie mi se intampla ca atunci cand beau cafea sau cola sau vin sau alte chestii de culoare nu transparenta sa-mi accelereze foarte tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa esti bagaboanta, faci bagabonteala da`o draq d trebuie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda e posibil, si eu am o prietena cu care am mers la o cabana si mai avea o saptamana pana sa-i vina ciclu... dar din cauza de la bautura (votka mai exact) i-a venit mai repede, la vreo 8 ore dupa ce a consumat.

| alexandra31 a răspuns:

Alina dava bei vin da poate sa iti curga sange mai mult dar daca bei bere nu pentru ca si eu beau bere dar nu imi curge sange asa ca nu iti face nimic rau cand bei bere.