| Miihaa a întrebat:

Este adevarat ca fetele ajung la orgasm greu? Sau mai greu decat baietii? In timpul actului sexual fetele simt placere? Sau explicat-mi si mie va rog acest lucur. PS.Sunt virgina.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde in primul rand de libidou. Sunt femei care ajung la orgasm foarte repede chiar si fara sex efectiv doar prin masturbare, sunt femei care intr-un timp foarte scurt pot avea mai multe orgasme consecutive sau cazurile nefericite cand femeia este frigida si nu va ajunge niciodata sa simta placerea provocata de orgasm. In timpul actului sexual se acumuleaza constant excitatia psihica si mentala precum si a centrilor nervosi inserati in peretele vaginal ceea ce la final declanseaza spasmele si contractiile involuntare ale muschilor si eliminarea unei cantitati mari desecretii ale glandelor Bartholin adica acea "udare" finala. Si tu chiar virgina fiind poti sa incerci sa te autosatisfaci intravaginal sau clitoridian, satisfacia este garantata.

4 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Sunt cazuri si cazuri, dar asta cu excitatul fetei si cu ajunsul repede la orgasm mai depinde si de baiat, daca ii face un sex oral de nota 10 fetei, e aproape imposibil ca fata aceea sa nu ajunga in al 7-lea cer happyDepinde mult si de preludiu,``motorul``dragostei trebuie sa fie bine incalzit inainte, ca si in cazul unei masini pe timp de iarna happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu este adevarat. Sunt femei si femei. Eu am cunoscut o femeie careia ii venea orgasmul si numai cand se uita la un barbat care-i placea.

| minrest a răspuns:

Fetele difera foarte mult de baieti. O fata ca sa simta o placere mare, care sa culmineze in orgasm, trebuie sa il iubeasca pe partener, sa aiba incredere ca nu e folosita ca obiect sexual, sa aiba incredere in viitorul relatiei, sa nu se teama de graviditate, si in general sa nu se teama de nimic. Deasemeni barbatul trebuie sa menajeze pudoarea fetei, sa o menajeze fizic si sa caute in primul rand placerea fetei. In relatiile sexuale pe care le stabilesc adolescentii acuma, cam toate aceste conditii lipsesc, asa ca fetele nu au de ce sa simta prea mare placere si arareori ajung la orgasm. Ele pur si simplu platesc cu sex relatia cu un baiat. Sarut mana.

| cristinela4 a răspuns:

Sunt diferite cazuri unele ajung mai ușor altele mai greu, depinde totul de partener, de poziție dar și de implicarea ta în actul sexual. Dacă este făcut sex din dorință cu persoana iubită simnţi plăcere, în alte cazuri nu.