| andreeaeml1200 a întrebat:

Este adevarat ca fetele/femeile timide, cuminți nu au noroc la baieti/barbati?

15 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu are nici o treaba una cu alta. Conteaza ce criterii ai atunci cand alegi un baiat si sa selectezi cu atentie baietii din jurul tau.

| MarianWLF a răspuns:

Nu e adevarat, e ca si cum ai spune ca daca esti timida nu stii cum sa-ti alegi un barbat, poate ai parte de esecuri dar in final ca o manusa iti vine tot un barbat pe caracterul tau, la fel de linistit ca tine, nu poti fii pasionata de carti si iesiri in parc in timp ce esti cu un golan ce-i place viata de noapte, nu va merge.
Nu e vorba de noroc, e vorba de faptul ca trebuie sa cunosti cum sa-ti alegi partenerul corect, din ce mediu vine acel om, cum se comporta cu tine cat si in societate, nu poti lasa in voia norocului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.

| RAY a răspuns:

Pisica blanda zgarie rau, alea sunt cele mai mari zdrente se prefac a fii cuminte dar le cunoaste tot orasul, o fata rea o recunosti iti spune din prima nu te plac, una cuminte te tine in zona prieteniei si profita de tine

| andreeaeml1200 explică (pentru RAY):

Cine te a mințit?

| RAY a răspuns (pentru andreeaeml1200):

Cineva s-a simtit

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat!
In general au parte de baieti cuminti si ele, mai ales cand sunt atat de precaute si aleg cu mare grija un baiat.

| AlPac a răspuns (pentru Violleta2022):

Depinde cum si ce aleg.

| mihai69 a răspuns:

Nu.

| dullcat a răspuns:

E doar o alta generalizare fara niciun sens.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este adevărat.

| lpavel a răspuns:

Nu neaparat, depinde in ce cercuri se invarte... si mai depinde si cat este de timida, de exemplu daca un baiat o saluta iar ea nu saluta atunci asta e mai grav...

| Cavaler001 a răspuns:

Nu.
Eu cred că sunt mai căutate de către bărbații serioși.

Răspuns utilizator avertizat
| AnaisAnais15 a răspuns:

Oarecum. Sunt genul de fata, pe care rar o gasesti, la ce generatie e in ziua de astazi. Si nu e o lauda, am 20 ani, si ma uit cum toate fetele pana in varsta mea, arata la fel, haine, machiaj, si asa mai departe. Dar nu despre asta e vorba. Daca esti o fata cuminte, isi vede de treaba ei, nu cauta atentia nimanui, e posibil sa profite uni de asta, si sa nu te aprecieze tocmai din faptul ca naivitatea unei fete timide e mai usor de controlat. Trebuie sa ai grija in cine te increzi, cui ii te arati cu adevarat, si cu cine vorbesti despre tine. Fii increzatoare in ceea ce poti da, dar atenta cine iti va merita lucru asta.