| andaaaaa a întrebat:

Este adevarat ca prezervativul diminueaza placerea din timpul actului sexual iar dupa o perioada mai mare poate produce chiar iritatii?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prezervativul diminueaza foarte putin, nesemnificativ placerea barbatului. Iritatiile pot aparea imediat dupa folosire, numai la persoanele alergice la latex sau la lubrefianti.

Abh
| Abh a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa gandesti mai putin si sa folosesti in continuare prezervativul. N-as vrea sa te vad saptamana viitoare punand intrebari legate de sarcina.

| CevaNormal a răspuns:

Foarte corect, crede-ma e testat chiar de mine

| luvieere a răspuns:

Pentru băiat, da, diminuează plăcerea, pentru fată nu credhee hee Despre iritaţii... depinde. Eşti alergică la latex?

| BLeH[RO] a răspuns:

Cu lacerea e adevarat da cu iritatiile nu pre credbig grin

| cuplulcluj a răspuns:

Anda sunt adevarate ambele si diminueaza si irita la unele cazuri.mai exact la cele in care femeia are un vagin stramtik sau se dilata mai greu.dar.sunt necesare si sanatoasehappy