| pinkiepie a întrebat:

Credeti in dragoste la prima vedere?:X E cam ciudat, adica e greu sa stii cum e acea persoana cu adevarat! Stiu ca te poti indragosti de aspect. dar interiorul?big grin

Răspuns Câştigător
| Amrita a răspuns:

Eu cred. si mai cred ca. pana si ochii care nu se vad tot nu se uita.(chiar daca e valabila numai pentru unul.)
E adevarat, nu poti explica ce simti. doar simti si nimic mai mult
Ratiunea ta nu mai functioneaza. nu mai esti tu intr-un fel. Iubirea chiar te poarta in ceruri.

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Dragostea la prima vedere e pentru visatori si/sau naivi.
Mi se pare o prostie insasi alaturarea cuvantului "dragoste" si "la prima vedere"raised eyebrows

| Malvina24 a răspuns:

Eu nu cred in dragoste la prima vedere! e imposibil (cel putin din punctul meu de vedere) nu poti vedea un tip dupa care sa poti spune''vai era un tip la magazinul de la colt, mai indragostit de el'' nu e de joaca cu sentimentele!

| nicol20 a răspuns:

Ce arata frumos nu inseamna ca este bun

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.
Cred ca indragoste la prima vedere, pentru ca am trecut prin asa ceva.
Si e minunat:Xam fost cu acel tip de care m-am indragostit la prima vedere doi ani si nu regret deloc timpul petrecut cu el:X

| hamsterx a răspuns:

Eu una cred. faza cu interiorul tine de destin ca sa zic asa, cunosc destule cazurihappy acum depinde de la om la ombatting eyelashes

| deiutza_9183 a răspuns:

Mda cam asa ma simt eu acum...
Sincer nu am crezut si nici nu vreau sa cred...
Dar in destin cred deci...
Nu stiu...laughing)

| Doa'Do a răspuns:

Ce sa zic. de curand cred ca m-am indragostit la prima vedere. Oare? Nu, eu nu cred.De obicei cand "ma indragostesc", ma indragostesc de persoana cu care ma inteleg, cu care pot vorbi si cu care as avea ceva in comun.Momentan nu mi s-a intamplat sa vina " Zburatorul " pe la mine, cum spune Eminescu... si nici nu va veni curand.

| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a răspuns:

Cred, insa nu stiu cum, la mine a trecut ceva vreme sa`mi dau seama ca pe el il iubesc.Insa nu stiu ce sa zic, da daca intr`adevar el este alesul, inima iti va spune!

| MariJuana23 a răspuns:

Da, exista sau cel putin eu cred.la prima vedere simti ca e perfect in exterior. iar dupa aceea incepi sa vezi ce e si in interior. iar daca interiorul e 'stricat' degeabaoh go on... iar daca si in interior (cand zic interior ma refer la suflet, caracter.etc ) e perfect love struck.Bine practic la prima vedere e doar atractia aceea de :''Vai.asta e baiatu` perfect! :X''

Fuck off :X l-am gasit laughing

| me_3408 a răspuns:

Sunt in totalitate de acord cu tine.Ai scris exact ce cred si eu.Cum ai zis si tu e destul de greu sa iti dai seama poate iti place la infatisare da daca in interior e un nesimti*

| someone_8322 a răspuns:

Cred:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea confused, unii nu pot spune ca simt asta pentru persoana de alaturi dupa o relatie de ceva timp, si sa o zici din vedere confused, cam ciudata...nu cunosc cazuri happy, dar sa zicem ca exista happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaaaa, eu m`am indragostit de soferul de pe autobuz(are 23 de ani) cum l`am vazut. wow=p~, cel mai politicos din lume...love strucksi prietenos in acelasi timp, m`am pus in fata langa el, mancam, mi-a zis pofta buna.am inceput sa vorbim, am mers cu autobuzul pana la capat, urmatoare zi la fel am facut schimb de id`uri am vorbit si inca vorbim si presimt ca se lasa cu`o relatiewhistling.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu mi s-a intamplat da' fostului meu iubit da.Adica el s-a indragostit pentru prima data de o amica a mea(noi nu ne cunosteam), dar dupa ce m-a cunoscut si pe mine s-a indragostit de mine.
Timp de o luna a ascuns aceasta pasiune a lui pentru mine(noi eram "frati" in acea luna). El profita de orice ocazie pentru a ma imbratisa sa a sa ma pupe pe obraji.In cele din urma si-a facut curaj si mi-a zis ca s-a indragostit de mine, eu am acceptat sa fiu cu el. M-am certat si cu amica mea pentru el, si cu alte persoane, dar am trecut peste tot.Insa in cele din urma dupa 6luni ne-am despartit(nu vreau sa amintesc motivele). Eu inca mai sufar, chiar daca au trecut vreo 2luni.Nu stiu daca si el mai sufera in urma despartirii pentru ca numai pastram legatura decat ocazional.