| Justmeandmysmile a întrebat:

De ce lumea judeca de la prima vedere fara sa cunoasca pe cineva cu adevarat?

Răspuns Câştigător
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Ei cu siguranță judecă o carte după copertă și nu pun accent pe altceva. Știi, lumea se gândește : „Vaii ce urâtă e asta, cum să ies cu ea pe stradă?" dar poate acel cineva este chiar de treabă chiar dacă nu are un fizic de invidiat. Sunt superficiali. Știi, dacă ești dat la o parte nu te simți bine și de asta nu ar trebui să fi judecat după copertă.
Sper să nu judeci după copertă ca și alții și să ai o inimă mare.
Baftă.

2 răspunsuri:
| RyugaHideki a răspuns:

Nu ar trebui sa o numesti judecata, suna prea dur. Poti sa ii spui. "o prima impresie" Una gresita poate, care se poate schimba in scurt timp. Conteaza cum arata persoana care o vede si cum se comporta. Langa ce persoane doreste cel care judeca sa fie si langa ce persoane nu ar vrea.
Cu totii judecam..gresit sau corect.

| nomoretears1111 a răspuns:

Poate pentru ca oamenii au nevoie sa puna o eticheta asupra cuiva. Sau poate pentru ca sunt superficiali sau nu au rabdare ori dorinta de a cunoaste pe cineva in profunzime. Aproape tot timpul ne grabim sa judecam lucrurile la suprafata si, de multe ori, ne inselam. Este la fel de adevarat ca exista oameni care au acumulat multa experienta de viata si isi formeaza prima impresie foarte corect si foarte repede iar aceasta nu se mai schimba, pe parcurs, semn ca acei oameni nu s-au inselat in aprecierile lor.