| Guitarlove a întrebat:

Este atat de ciudat ce mi se intampla.Imi place un baiat si el stie asta... Si toti imi spun ca ma place. Si am sa va spun ce semne imi face ca sa incercati sa va dati seama daca ma place... Ma impresioneaza. din moment ce el zice ca nu ma place ar trebui sa ma lase in pace, nu sa ma intarate. si mereu ma intreaba "ce faci? ", in ore se uita mereu la mine... iar acum de curand am fost intr-o excursie de 3 zile... si a jucat fotbal. iar eu eram cu o prietena si ma uitam la el. El imi zambea si se tot uita sa vada daca ma uit la el si la un moment dat a venit mai spre mine si si-a dat tricuol jos, uitandu-se la mine si imi zambea... Ma face geloasa cu o fata pe care stie sigur ca nu va avea nicio sansa. si ma gandesc ca o face intentionat. Chiar nu stiu... Eu consideram ca il doare undeva de mine. dar prietenul lui mi-a zis " tocmai asta e ca NU il doare "... inseamna ca-i pasa de mine. dar nu stiu... MULTUMESC!

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e nimic ciudat in ceea ce ti se intampla. Probabil baiatul este foarte tanar (sub 17 ani, cred eu) si prin urmare imatur. Abia acum descopera atractia fata de sexul opus si se joaca cu ea, o exploreaza. Ii place de tine, dar e doar un sentiment tipic adolescentin, imatur, subtire, maine ar putea sa-i placa alta fata la fel de bine.
Bucura-te de genul asta de senzatii, de pseudo-relatii. Ele apartin adolescentei. Bucura-te de clipele in care va zambiti, nu suferi pentru gelozii stupide. El nu are o relatie cu tine ca sa ai motive de gelozie. Poate in timp, daca relatia va evolua, se va putea vorbi si de sentimente. Pana atunci, e doar un flirt frumos.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu cred ca te place.winking Asta cu siguranta.happy Nu se tine un baiat dupa o fata daca nu este indragostit de ea.happy
Sfatul meu este sa nu cumva sa faci u primul pas.big grin El e baiat, el trebuie sa faca primul pas. Vb cu el pe mess, fa tot ce vrei u dar invitatile el trebuie sa le facawinking

eileen
| eileen a răspuns:

Sa nu ii spui tu niciodata ceva legat de hai sa iesim, faze din astea, play hard draga meawinking da, te place, asteapta-l pe el sa vina la tine ok?

| Parintele a răspuns:

Te testeaza..se joaca cu tine. Mai asteapta si vezi daca isi face putin curaj sa vb cu tine in mod direct.

prfml
| prfml a răspuns:

Cu drag citeam ce spui, m-a iritat putin faza cu acea fata cu care incearca sa te faca geloasa, incerc sa caut o explicatie, pentru ca suna o poveste frumoasa de dragoste. Poate vroia sa te incerce sa vada daca esti geloasa, nu stiu, dar sper sa nu mai repete acele faze.

| Guitarlove explică:

Aceasta era intrebarea. din-ainte... Si mai este un mic detaliu. pe mess. cand intru el mereu ma baga in seama si-mi zice "neata ce faci. " sau " buna. " happy

| alexalghisi a răspuns:

Baietii sunt foarte incurcati... dar din cate ai spus tu acolo, el te place dar nu e sigur daca sa fie cu tine sau nuwinking

| maya_1276 a răspuns:

Cu chesti din astea nu te joci...cu dragostea nu te joci... ori te place ori nu... el se poarta ca un copil care ii e frica sa nu fie refuzat.ai grija cum interpretezi anumite gesturi si faze pe care le face .ca unele au 2 taisuri si coborasuri...succes si daca te place vine el la tine.happy

| mycutzacryss a răspuns:

Poi mai lasa-l un timp si vezi cum se poarta...si daca continua asa lasa-l pe el sa faca primul pas... poate el vreau doar o simpla aventura cu tine...nu ai de unde sa stiii...si faza cu prietenii lui nu poti avea deplina incrdere in prietenii lui.pentru ca ei incearca sa te faca sa te aproprii mai mult de el si deocamdata nu ese cazul... ei incearca doar sa il ajute pe el... spunandu-ti tie vorbe bune despre el...eu cred ca ar trebui sa astepti ca sa faca el primul pas...ai gria ce vrei intr-adevar ca nu este de jucat cu dragostea pentru ca din dragoste suferi si nu cred ca ai nevoie de asta acum...bafta

| raidu2004 a răspuns:

Incearca sa sa fi si tu putin mai indiferenta fata de el si o sa vezi ca o sa dea roade. De obicei un om isi doreste mai mult ceva ce nu poate sa aiba. Si apropo de mess nu ii mai rasp o perioada lasa-l sa fiarba putin si vezi si tu ce se intampla.

| sweetangeloana a răspuns:

Nice.cand am citit ce ai scris aici m a trecut pe sira spinarii fiori reci ...Cred ca in viata fiecarei fete a existat cate un baiat care facea faze de genul astahee hee Ce poti sa faci... e sa incerci sa vorbesti cu el si sa i spui ce te doare si ce vrei .asa te lamuresti ...sau poti sa stai asa si sa suspini in continuare...Sau big grin poti sa te implici mai mult in jocul lui si sa i raspunzi cu acceasi moneda. dar de obicei genul asta de baieti au o parte mai putin frumoasa.atunci cand sunt inconjurati de amici sau o fata frumoasa le cresc niste cornite. daca reusesti sa l prinzi pe el singur... o sa vezi ca de fapt el e altfel decat arata.
Asa sunt baieti. Acum trebuie sa te hotarasti ce vrei sa faci in continuarehappy Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deea, e chestie de interpretare, treaba cu durutul.vine cam asa; te doare i f... d de mine.vai nu e adevarat.deci nici in f... d nu te doare de mine.eu cred ca ar vrea ceva da se joaca. ori cu treburile serioase nu te joci.cu dragostea si iubirea nu cred ca te poti juca fiindca e vorba de sufletul omului si ala e gingas si sensibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dea imi pare rau sa-ti spun asta da baiatu asta te place si vrea sa te faca geloasa intr-un anumt fel
nu stie cum sa te abordeze si face ot felul de schme ca sa- simt prezenta un sfat ignora-l cateva ziile si vezi daca am drotate

| miha_4614 a răspuns:

Daca iti place de el si sti ca si el face orice ca sa iti arete sa ii place de tine de ce nu te bagi cu el si atunci eviti toate... adica sa te fac geloasa

| Stefaniaa a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie sad... inainte eram topira dupa el happy... El imi zice in fata ca nu ma place, ca sunt urata si altele [...] ...Si acum pe messenger imi zice "Buna" ma intreaba ce fac... Cu siguranta vrea sa te faca geloasa! happy