| ZapaciLaa a întrebat:

Apropo de penultima intrebare. Am observat mai bine ca baiatul de la mine din clasa ma place. Intr-o zi cand am avut franceza, am dat test si m-a rugat sa il ajut dar nici eu nu am stiut nimic, dar faza era ca am copiat de la o colega si el tot ma ruga sa ii spun si lui dar profa se tot uita la noi si nah...in fine. A copiat de la o alta colega care era langa el, dar nu sta in banca(scuze de cacofonie) cu ea. Acum 2 zile s-a mutat in alta banca unde era chiar in fata mea. happy Ieri la biologie mi-a zis sa il ajut joi ( adica maine ) la test pentru ca o sa dam.Si i-am zis : da, sigur, cum sa nu! Si colegul lui de banca, care stie ca imi place de el a zis ceva de genu' : Da, sigur o sa te ajute! Azi s-a mutat cu 2 locuri dupa mine ( la noi sunt bancile puse aiurea) si ne tot holbam intruna unu' la altu' laughing Si cand ma uitam la el a spus: Ce? Te uiti? laughing))) La sport a jucat fotbal cu ceilalti baieti si cu 2 fete de la noi din clasa in sala de sport. Eu stateam cu o alta colega pe banca si ne uitam la ei. Dar inainte credeam ca juca fotbal mai bine, dar astazi la sport a jucat foarte prost( mai prost decat o colega de-a mea care se pricepe la fotbal) happy Pe la sf. meciului a stat in poarta si a venit o alta colega(care i-a dat sa copieze la franceza) langa noi. La poarta de fotbal avem un fel pe plasa din sfoara si se legana pe ea si colega care a venit mai inainte radea ca proasta si ma facea si pe mine sa rad chiar daca nu era amuzant, dar el se uita la mine si zambea. Dupa care acea colega a plecat nu stiu unde si el ne-a dat mie si colegei sa ii tinem telefonul si colega mea l-a luat si am inceput sa ne uitam prin mesajele lui si pe-acolo era un mesaj trimis de el pentru var de al lui gen: Vezi ca vin jos sa iti aduc supa! Si raspunsul de la var: Nu lasa ca vine tata.rolling on the floor))))) Logik ca am inceput sa radem si i-a aratat pumnul colegei mele laughing)) Imediat dupa incident vine la noi si ne ia telefonul si a inceput sa o injure pe colega mea in gluma etc. La care ea il injura inapoi. Dupa cateva min. strig la el ( pentru ca facea niste scheme zici ca era maimuta ) :Bah maimuto! Iar el a zis : Taci dracu! Si apoi i-am zis : Nu vreau! Si dupa aceea vine la mine si se face ca ma loveste cu piciorul sa ma sperie dar nu m-am speriat.
Acum pot fii mai sigura ca ma place, nu? happy :X El a facut primul pas in prietenia noastra!

Răspuns Câştigător
| DarkSour a răspuns:

Tiam mai spus si iti repet! nu te potrivesti cu acest baiat!

7 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Te place ca o prietena nu ca o iubita. deci nu iti mai face iluzihappy.

| sofia_8041 a răspuns:

Persona eu nu cred ca baietul te place.In primul rand el si-a dat seama ca tu il placi pe el si de asta se te roaga sa il ajuti la lucrari.In al doilea rand prin ceea ce s-a intamplat pe terenul de sprt el ti-a dat de inteles mai mult ca sunteti amici iar faza cu du-te dracu mi se pare foarte deplasata si niciodata un baiat care place o fata nu ar i-ar spune asa ceva. Iar in al treilea rand daca tu crezi ca el te place pentru ca se uita la tine te insesli; el face asta peentru ca stie ca il placi si vrea sa vada cum reactionezi, crede-ma iti spun din propie exerienta.
Bineinteles e posibil sa ma insel dar vreau sa fiu realista si sa-ti spun ca din ceea ce ai scris tu nu da nici un semn ca te place si se poarta cu tine ca si cu o colega.

| Yukari a răspuns:

Din cate ai scris tu aici este o amicitie intre voi, dar nu sunt sigura daca simte ceva pentru tine. Vorbeste cu el mai mult si vei vedea daca se vor mai intersecta anumite schimbari, in special pe mess poti sa vb cu el mai mult:*

| Pinky06 a răspuns:

Haaa? Waaa pe mine m-ai incurcat de tot. Prietenia voastra? Pana l urma nu s-a intamplat mare lucru si nu ati avut vreo discutie iesita din comun, doar sunteti colegi iar discutii de genu` poti avea cu orice alt coleg d al tau. "Taci dracu?", mi se pare cam deplasat, adica daca iti place de o fata nu cred ca ii raspunzi chiar asa chiar daca ii raspunzi in gluma. Daca iti place o fata si vrei o relatie cu ea faci gesturi frumoase te comporti normal in preajma ei faci glume dragute, nu "taci dracu" si gesturi ca "lovitul cu piciorul". Nu mi se pare cea mai buna abordare big grin

| ArtistiqueGS a răspuns:

No commrolling on the floor apropo ce cl esti? Comportamentul e c am copilaresc dar presupun ca te place:-J

| wildfox2 a răspuns:

Vezi sa nu lesini data viitoare cand se uita la tinelaughing daca vorbeste cu tine(si daca mai si vorbeste asa urat) nu inseamna ca te place. e indiferent ca orice baiat cu orice fata din clasa.

| chopilucreizzy a răspuns:

Mie nu mi s pare ca aici iar place e tine.este vorba mai mult de o amicitie...inncearca sa ii bati apropouri si sa stai mai mult prin preajma lui... poate asa isi va da seamawinking succes