| fabi14 a întrebat:

Este bine sa ma spal de 2 ori pe saptamani pe penis

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dincolo de raspuns - ideal e o data dmineata si o data seara - sau si in timpul zilei, daca ai avut o activitate sexuala, era normal sa te speli si inainte si dupa! - ma intreb ce fel de relatie ai cu tatal tau (sau, sorry, daca poate nu il ai.) tot trebuie sa ai vreun unchi sau var mai mare pe care sa il fi putut intreba!

Daca nu te speli dimineata si seara, acolo, in sant, se aduna diverse bacterii, care, in prima faza, incep sa miroasa forate neplacut, iar mai apoi, in timp mai lung, te poti alege chiar si cu o infectie serioasa! Merita?!

Sau, ia-o si altfel: ai o prietena si deodata vrea sa iti faca un sex oral, iar tu esti nespalat de 3 zile! crezi ca te va mai gusta oare?!

Sper ca ai inteles! Si nu uita ca un om civilizat se spala si pe maini, atat inainte cat si dupa ce urineaza, respectiv faza a 2-a!

| stef87 a răspuns:

Pentru toti: voi va spalati mai des pe penis decat pe dinti? Intreb si eu asa, la misto, pentru ca unele chestii ar trebui sa vina de la sine. Cum pe maini te speli de cate ori simti nevoia si mai ales inainte de masa, asa si in rest... daca voua doar la oral va e gandul, nu uitati sa dati cu toate parfumurile posibile, poate mai scapam dracului de atata samanta proasta!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu ma spal zilnic de 2 ori. Dimineata si seara. e adevarat ca sunt un pic cam gras dar asta era obisnuinta de cand eram si slab. Acolo se aduna cele mai multe mizerii si la fund.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este suficient!

În general, chiar dacă nu faci duş zilnic ( din diverse motive ), TREBUIE să te speli pe penis de ( cel puţin ) 2 ori pe zi ( măcar dimineaţa şi seara; deci, la un interval de 12 ore )!
Dar, este PREFERABIL să te speli pe penis după fiecare urinare.

Trebuie să te speli cu apă caldă + săpun ( preferabil cu pH neutru ) şi să te limpezeşti bine!

De asemenea, este preferabil să te ŞTERGI cu hârtie igienică după fiecare urinare.

În aceste condiţii de igienă intimă NU ar trebui să apară mirosuri deranjante/dubioase.

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

Este bine sa te speli zilnic la penis, ca sa nu miroase urat.

| Holiday a răspuns:

Nu, ar fi bine sa te speli macar zilnic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa acest lucru zilnic, e mai bine decât de 2 ori pe săptămână.
Gândește te la igiena ta intima si la sănătate, plus ca sunt atâția microbi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 dusuri zilnice, asta daca nu vrei sa iti miroasa mostenitoarele a gunoaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este indicat sa te speli zilnic. Cand te speli sa il si decalotezi (sa retragi pielea de pe penis) sa nu se formeze secretii albicioase si sa apara mirosuri urate.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Cum sa te speli de 2 ori pe zi? laughing adica ce doamne.
Si o data pe saptamana când faci dus e bine

| fabi14 explică:

Saptamana scuzati-ma