| alky13 a întrebat:

Este ceva putin deplasat sa-i cumpar unei colege de lucru flori? Banuiesc ca gestul ar fi bine-primit ca o mica atentie, as avea nevoie de un sfat, va multumesc anticipat!

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, e deplasat

| RainmakerX a răspuns:

Daca e ziua ei sau o ocazie speciala atunci ar fi un gest frumos, mai ales daca sunteti apropiati sau daca te-a ajutat cu ceva.

Daca nu este vreo ocazie atunci ar fi mai bine s-o inviti undeva... ar fi stanjenitor sa te vada colegii.

| SG1995 a răspuns:

Puțin? Puțin cam mult boss. Eu zic să te mai gândești dacă nu vrei să fii evitat de tipă. Nu-ți tăia craca de sub picior. Pace!

| Emma30555 a răspuns:

Daca nu sunteti prea apropiati gestul ar putea sa fie cam stanjenitor

| ywar a răspuns:

E foarte frumos ca te gandesti sa faci un gest nobil. A oferi un buchet flori unei doamne este un gest foarte frumos. Acum, ar trebui sa faci asta in afara biroului-doar daca tu stii precis ca persoana respectiva nu este legata de cineva (are o relatie). O poti invita undeva in oras sa-i oferi aceste flori si poate cine stie, veti fi un nou cuplu! Bafta1 Ma bucur foarte tare cand vad oameni indragostiti cu adevarat, cu sentimente foarte curate.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Trist ca s-a ajuns in era in care un infoensiv buchet de flori este privit de majoritatea ca pe ceva intim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deplasat? Asta-i irelevant în situația de față. Ce ar trebui să te pună în dificultate e că ai să pici de prost. Așa funcționează "pe la noi"...

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Poți să-i dăruiești flori.

| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

Depinde de context. Daca este o ocazie nu este deplasat. Nu este deplasat in general daca, colega este singura si nu are o relatie/casatorita

| alky13 explică (pentru PsihopedagogCristinaM):

Pai in cazul de fata e a doua varianta, si nu prea stiu cum sa actionez sa fiu sincer, nu vreau s-o pun intr-o situatie ciudata nici pe ea

| PsihopedagogCristinaM a răspuns (pentru alky13):

Eu zic ca nu ai de ce sa iti faci griji. O sa devina o situatie ciudata doar daca o sa te concentrezi prea tare sa nu o faci ciudata, daca ma intelegi laughing. Eu zic sa mergi pe ceea ce simti, ce se poate intampla cel mai rau? Pana la urma este vorba despre flori.

Good luck!

| alky13 explică:

Ok, deci i-am dat floarea, s-a bucurat de ea, apoi am mers cu ea pana la ea acasa, eu unul zic ca a fost un succes tentativa mea, ce parere aveti?