| angelina_1424 a întrebat:

Este dureros sa faci un avort?

Răspuns Câştigător
| Alexaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu am dreptu sa te judec! Imi spun doar parerea!

Oricat de dureros ar fi sa faci acel avort, nu conteaza asta! Conteaza faptul ca acel ingeras nu are nici o vina ca tu ai fost iresponsabila si nu te`ai protejat! De ce sa-l dai afara? De ce nu`i dai o sansa la viata? Daca ai ramas insarcinata, inseamna ca Dumnezeu vrea sa binecuvinteze cu un copil! Nu`l omori.

Cati ani ai? Daca ai sub 18, e si mai dureros! Te expui la multe riscuri! Risti sa nu mai faci copii straight face

Dupa cativa ani, o sa regreti ca l`ai dat afara straight face Treaba ta.Acu faci ce vrei, dar ai grija

Bafta!

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În general nu, se face sub anestezie locală sau generală.
Pa, pa.

lolita
| lolita a răspuns:

Este mai mult o durere morala decat fizica.

| madalicious a răspuns:

Nu. Nu este dureros fizic, dar este dureros psihic, pentru ca omori o fiinta, parte din tine, si asta te va afecta mai tarziu.

| Gigiku a răspuns:

Am o colega care a tinut o sarcina timp de 4 luni fara sa stie. A fost la un doctor si i-a recomandat sa se duca la un alt doctor care s-a retras in apartamentul lui si isi practica meseria, ilegal insa. Fata a 2-a zi de la avort nu avea nimic, era un pic palida dar am intrebat-o cum a fost. Si a zis ca a fost rapid si dupa s-a simtit "goala" happy

| lindsay a răspuns:

Nu exista decat durerea post operatorie. Dar pot avea loc complicatii si atunci poate deveni dureros.

| RainBow_2697 a răspuns:

Nu conteaza durerea carei i se face avortul... ea e cruda. fata de acel copil, care nu e vinovat cu nimic.
mai mare e durerea din sufletul acelui copil mic, care nu v-a putea spune niciodata "mama">sad

TERMINATI CU AVORTURILE, S`AU PROTEJATI`VA DACA NU DORITI UN COPIL.sad

| walk a răspuns:

Din experienta nu stiu, dar am vazut un reportaj cu un chiuretaj,,, foarte dureros

| Drauzy a răspuns:

Ai mai multe metode (mai dureroase sau nu ), dar cel mai bine e sa intrebi un specialist... happy

| ionutz93 a răspuns:

E dureros da stii ca dupa avort e 50% la 50% daca vei mai putea fi insarcinata

| nicko_6736 a răspuns:

Bunawinking
cel mai dureros lucru in viata este sa faci avortsad!
Ganditi-va!
o sa va para rau ca o sa faceti avortsad!
pur si simplu omorati un copil nevinovat sad...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu pe cineva... Da e dureros duere post operatorie evident. Nu in timpul operatiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o inconstienta Angelina habar nu ai de metode de contraceptie nici tu si nici prietenul tau. Va ruinati viata. Nu ati auzit de asa ceva. Nu s-a inventat probabil prezervativ sau anticonecptionale poate in 2100?