| anonim_4396 a întrebat:

Este impotriva firii sa faci sex cu o singura femeie toata viata? ce credeti?

Răspuns Câştigător
| mikiscence a răspuns:

Parerea mea e ca nu trebuie sa faci sex cu cat mai multe femei pentru a fi vazut bine de restul barbatilor... cel mai bine e sa faci ce-ti dicteaza inima...pentru mine un barbat care face sex cu toate...care pica in plasa... e demn de dispret.si e expus la multe riscuri...deci eu una...si sigur majoritatea femeilor.prefer barbatul care se dedica sotiei trup si suflet pe toata durata vietii!

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca e impotriva firii, dar e cam greu sa se intample spontan, iar ca sa faci eforturi in directia asta, mi se pare ca nu merita. Nu are nici o importanta cu cate femei a facut sex un barbat inainte de a te cunoaste sau dupa ce v-at despartit. Conteaza doar ca atata timp cat sunteti impreuna, sa fii singura.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pai, cam... E o cale aproape sigura spre ignoranta fata de imensa lor diversitate si mod de manifestare, crunta monotonie, si potential esec...

| Flav a răspuns:

Da

| psiholoaga a răspuns:

Nu as zice 'impotriva firii', e cam dur. Oamenii nu mi se par monogami, ci mai degraba monogamia e o chestie culturala. Daca nu ar fi, atunci societatile unde o persoana are mai multi parteneri, nu ar exista. Acum, depinde de fiecare persoana si cultura in parte ce principii are vizavi de exclusivitate in cuplu.

Anna
| Anna a răspuns:

Este important pentru ca Dumnezeu a creat trupurile noastre si El ne-a proiectat ca sa fim uniti cu o singura persoana -sotul tau respectiv sotia ta, intr-o relatie sexuala curata. El interzice anumite activitati sexuale pentru ca vrea sa ne pastram sanatatea si sa experimantam bucuria unei relatii sincere si frumoase.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Nu este impotriva firii. Dupa cum nu este in firea omului sa faca sex cu un numar exact de femei. In fond, toata viat reprezinta o cautare. Daca ai "bafta" sa gasesti perechea potrivita de la prima incercare, e ok. Daca nu, dai search in continuare. Important este sa realizezi cand ai gasit ce-ti trebuie, ceea ce ti se potriveste, si sa te opresti!

| anonim a răspuns:

Experienta se capata exersand.si cu cat mai multe.big grinbig grin

| amberjuly a răspuns:

Nu este impotriva firii, dar esti norocos (si e putin probabil) sa o gasesti din prima pe cea cu care vei fi fericit toata viata.

| cristi a răspuns:

Nu, este foarte bine daca iti propui si reusesti sa te pastrezi doar pentru o singura femeie-sotia ta!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este cel mai normal sa ai o singura femeie in viata ta dupa ce te-ai casatorit. (macar dupa...) happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt multe lucruri impotriva firii pamantesti care e greu sa le faci. asta e cea mai grea lupta, dar e placut cand reusesti sa castigi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga dambilusca te-as putea ajuta dar, dupa cum bine stii, nu pot sa ma laud cu experienta asta. Dar cum la mine n-a fost impotriva firii si, ma mai pot chema inca om, banuiesc ca si la alti oameni e tot la fel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca intotdeauna, nu exista un singur raspuns valabil pentru toti. Fa ce crezi ca e bine pentru tine. Exista o masura in toate, gaseste-o pe a ta. Sa faci ce-ti spun altii e ca si cum ai purta hainele altcuiva. Poate se potrivesc, dar e mai bine sa le ai pe ale tale. Argumentul cu "impotriva firii" e cam aiurea. Stii tu ce e "firea"? Atata timp cat nu e ilegal si nu e nevoie sa minti ca sa obtii ceea ce vrei, fa ceea ce-ti place. Eu am avut 3 prietene odata cand eram mai tanar si stiau una de alta. Nu le-am tinut cu forta, ele au fost de acord sa ma imparta. Am fost fericit atunci, dar a trecut. Asta nu inseamna ca trebuie sa faci ca mine. Foloseste-ti creierul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ma intereseaza ce zic altele mie imi place sa ma...