| Sayyes a întrebat:

Este normal ca dupa 3 luni de la inceperea vietii sexuale sa nu fi avut niciodata orgasm? ...sunt fata

Răspuns Câştigător
| pisicutzamik a răspuns:

Si mie imi pare rau de ea sad, dar asta cred eu in realitate poate este altfel! kiss

37 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E normal daca nu esti compatibila la pat cu respectivu

| CristiB93 a răspuns:

Nu e nici normal,dar nici anormal, vina este a partenerului, la femeie este mai greu sa ajungi la orgasm, ea are nevoie de senzatii placute, de mangaieri, de atingeri senzuale si stimularea punctelor sensibile,care te fac sa tremuri de placere, din cauza asta nu ai orgasm, tu faci sex doar asa mecanic, fara chestiile astea romantice de care are nevoie o fata, la baieti in schimb nu e asa, ei obtin mai usor orgasmul, e destul sa faca sex mecanic, fara chestiile alea romantice care le-am spus mai sus, tu trebuie sa fi excitata iar fara chestiile alea nu poti, cand faci sex, trebuie mai intai un preludiu mare si partenerul sa faca chestiile alea, sa te faca sa te simti iubita, sa iti arate afectiune, sa te mangaie, sa te sarute pe diferite parti ale corpului, sa fie romantic cum am mai spus, doar asa vei reusii happy

| Sayyes explică (pentru CristiB93):

Toate chestiile astea mi le face.E un baiat superb...si eu il iubesc.dar nu reusesc sa ma excit...si daca ii spun mi-e frica sa nu creada ca nu tin la el, poate imi poti trimite raspuns inapoi:d

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiB93):

De la preludiu in jos mai trebuia sa precizezi ca ceea ce se face se face reciprioc, sunt femei care se excita foarte mult cand asi magaie partenerul si il saruta pe diferite parti ale corpului

| pisicutzamik a răspuns (pentru CristiB93):

Ai dreptate, dar poate pe baiat nu-l intereseaza decat sa fie satisfacut el!

| CristiB93 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ai dreptate, si asta poate sa mearga, se excita cand vede ca si partenerul este excitat de ea.

| CristiB93 a răspuns (pentru pisicutzamik):

Atunci imi pare rau pentru fata, dar asta inseamna ca baiatul nu o iubeste si o tine doar pentru propria placere sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiB93):

I know that, from my own experiencewinking

| CristiB93 a răspuns (pentru Sayyes):

Incearca atunci cum a zis @harababura, poate te exciti daca faci tu treaba, sa iti mangai partenerul si sa il saruti pe diferite parti ale corpului happy

| CristiB93 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti fata?

| CristiB93 a răspuns (pentru pisicutzamik):

Ai avut parte de asemenea experiente, sti cum este sau nu ai facut niciodata?

| pisicutzamik a răspuns (pentru CristiB93):

La ce te referi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiB93):

Da, de ce? tongue

| CristiB93 a răspuns (pentru pisicutzamik):

Daca ai facut vreodata sex, sau daca ai avut orgasm vreodata, la asta ma refer.

| pisicutzamik a răspuns (pentru CristiB93):

Mi-am inceput viata sexuala acum 4 ani si da am avut parte de orgasme! tongue

| CristiB93 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa nume credeam ca esti baiat laughing, dar in fine nu conteaza, cati ani ai?

| CristiB93 a răspuns (pentru pisicutzamik):

Pot sa te intreb cati ani ai?

| pisicutzamik a răspuns (pentru CristiB93):

App 19

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiB93):

Mai, ca sa afli ceva de la o fata se procedeaa asa :
- Buna, ma numesc X am Y ani si sunt din Z, imi permiti sa aflu mai multe detalii despre tine, un ASL ceva?

| CristiB93 a răspuns (pentru pisicutzamik):

laughing ca si mine, dar cred ca la 15 ani e cam devreme sa incepi cu sexul si chestiile astea, nu crezi?

| CristiB93 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna, ma numesc Crysty, am 19 ani, sunt din Timisoara, imi permiti sa aflu mai multe detalii despre tine? na fericita?

| pisicutzamik a răspuns (pentru CristiB93):

Mda,dupa ce am facut mi-am dat seama ca am gresit, dar asta e timpul nu-l mai pot da inapoi!kiss

| CristiB93 a răspuns (pentru pisicutzamik):

Chiar ti-ai dat seama ca ai gresit? de ce?, ti s-a intamplat ceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiB93):

Buna, sunt Ghitica, 26 de ani si sunt din Bucuresti, na! fericit?

| CristiB93 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe mine ma interesa doar varsta, sa vad de cand ai inceput cu sexul, dar la 26 de ani, cred ca ai inceput cu multi ani in urma laughing

| blueheart a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite asa iti rezolvi dezamagirile laughing.

| pisicutzamik a răspuns (pentru CristiB93):

Si mie imi pare rau de ea sad, dar asta cred eu in realitate poate este altfel! kiss

| matt5453 a răspuns:

Buna, am avut o colega care la 33 de ani si nu avusese prgasm pana atunci...

| maniunika a răspuns:

E destul de normal!
Unele femei nu-i simt chiar toata viata!

| Sayyes explică (pentru maniunika):

Si tu esti una din ele?

| maniunika a răspuns (pentru Sayyes):

In pat sunt satisfacuta pe deplin!

| Cryzy a răspuns:

Nu e nimic de speriat. E posibil sa nu fi avut partenerul potrivit dar eu cred ca de fapt nu te cunosti pe tine insati. Ar trebui sa incerci si singura acasa sa te explorezi :p. Nu e nimic anormal, e chiar foarte normal sa fii curioasa si sa stii ce iti place.

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Este normal daca nu esti atrasa sexual de el sau daca nu il iubesti cu adevarat

| neutrino a răspuns:

Nu este normal dar e foarte posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica, ce stii tu despre orgasm, sti cum se manifesta o fata/femeie cand ajunge sa aiba orgasm?

Răspuns utilizator avertizat
| Rêveur a răspuns:

E foarte posibil, sa stii. Orgasmul vine si in functie de pozitie, incercati pozitii noi, ca nu strica!

| Sayyes explică:

Sau..in timpul actului ma doare foarte tare si simt ca si cum mi-ar apasa pe vezica...credeti ca este o problema hormonala sau ca tine de exitatia pe care mi-o ofera partenerul?