| Alyna1999 a întrebat:

Este normal la 17 ani sa vreau sa ma culc cu cineva?
Fara jigniri si raspunsuri idioate...
Eu vreau sa aflu daca ar fi ceva daca nu as mai vrea sa fiu virgina?

18 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Intrebarea ta in sine cere raspunsuri idioate.

| darrio2007 a răspuns:

Este normal sa vrei la varsta ta. Din cauza hormonilor. Dar si mai normal este sa te asiguri ca nu faci o prostie pentru care poti suferi toata viata.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună Alina! Corpul tau i si cere drepturile, sunt horemonii care vor sex, dar pe de altă parte gîndeste te ce va însemna o partidă de sex, clar vei ramîne însarcinată, si inca organismul tau este in crestere, si nu ai nevoie de copil, tu esti incă un copil, ai rabdare cîtiva ani, sa cresti sa te maturizezi atit fizic, cit si psihic, nu face sex cu oricine i ti iasa in cale, stai si gîndeste te daca e bine, ca odata facut sexul ramîi gravidă, ce faci? Avort? Ca cel cu care faci sex, ăla nu vrea copii. Te "trezesti" la 18 ani mamă, si atunci părintii tai ce zic? Vor dorii sa ti crească copilul? Sunt multe cazuri de fete care au copil la 16-18 ani.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Hormonii am vrut sa zic, scuze.

| RAY a răspuns:

Sexul este o nevoie umana care parerea mea nu trebuie sa presupuna nunta,relatie,sentimente etc
ceea ce simti e perfect uman si normal,dar sa te protejezi, a face nunta virgina nu e o garantie,practic cu toti in viata cautam o garantie,garantie ca x ne iubeste, vrea un viitor cu noi etc pana la urma sunt iluzi, dezamagiri, ascultati ratiunea mereu, dar nu fa sex cu oricine fa cu un tip frumos macar sa ai o amintire placuta desigur a face dragoste e total altceva, eu daca as fi fata as face dragoste nu sex, tu faci ce vrei

| mihai69 a răspuns:

Nu e nimic cu faptul că nu mai vrei să fii virgină - cu condiția ca asta să fie ceva care să nu vină doar din nevoia de a fi integrată / acceptată de cei din jur. Dacă dorința ta provine dintr-un libidou mai crescut - e ok. Dacă vrei s-o faci doar ca să scapi de himen, mai bine fă-o singură, cu degetele tale. Așa scapi de trei griji: de himen, de teama de sarcină și BTS.

| neutrino a răspuns:

Ar "fii" ceva daca ai refuza, nu daca ai accepta.

| Oana92 a răspuns:

Da, este foarte normal sa ai dorinte sexuale la 17 ani!

| UnBroken2016 a răspuns:

Ca simti nevoia de sex nu e ceva rau. Dar daca vezi ca o problema faptul ca esti virgina atunci este cam este stupid.

| pufulescu a răspuns:

Da, este normal! E chiar varsta la care este normal si sanatos sa iti incepi viata sexuala, fara sa exagerezi culcandu-te cu oricine oricand. De altfel faza cu exageratul este valabila la orice varsta!
Si nu mai cere sfaturi pe TPU la modul " sa o fac sau nu? " fiindca daca asculti ce se spune aici ajungi la 30 de ani virgina si nebuna!

| ShaOfHatred a răspuns:

Nu.Fiecare face ce vrea in lumea asta si suporta consecintele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsurile "idioate"sunt pentru intrebari "idioate". Daca vrei sa ti-o tragi, ti-o tragi!

| JustStitch a răspuns:

Este normal ca vrei sa faci asta dar ar fi mai bine sa faci pasul acesta cand consideri ca esti pregatita adica de la 18 ani in colo.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Este normal sa iti doresti asta dar deocamdata inca esti o copila si ai toata viata in fata, ai timp pentru toate, nu trebuie sa pierzi timp facand lucruri care nu ar trebui facute. `Fiecare face ce vrea in lumea asta si suporta consecintele`.

| TheFragranceMaster a răspuns:

E foarte normal.Conteaza starea mentala, evident dar in general e OK.
Corpul e pregatit fizic, restul depinde de cultura fiecarei regiuni.
De mii de ani fetele la aparitia ciclului menstrual erau considerate femei, in unele parti ale lumii inca mai sunt.

| z99fun a răspuns:

E in firea umana sa ne dorim anumite lucruri. E dreptul tau sa faci ce vrei, atat ca nu uita ca nicio metoda de protectie nu e suta la suta sigura. Asa ca grija mare ca orice s-ar intampla pica pe tine ca fata.

| Erinaaa a răspuns:

Eu am impresia ca te simti data la o parte ca esti virgina si totul vine de la faptul ca s-au ras de tine anumite persoane ( nu e așa? )

| Erinaaa a răspuns:

Ar trebui sa fi mandra de faptul ca esti, la varsta asta cate mai sunt? Crede-ma tu vei fi cea apreciata de baieti si vei gasi unul care sa te iubeasca. Baieti nu am dreptate? Tu te iei dupa gura lumii si nu e bine.