| 12manuq a întrebat:

Este o poveste mai lunga dar o sa povestesc in mare:se face ca vara trecuta am incercat sa ma imprietenesc cu o fată, am iesit mai multi prieteni intr-un loc, in fine nu am prea stat de vorbă.i-am trimis un mesaj sau 2 cu ce faci,eu aveam Orange,ea cosmote si nu am primit niciun mesaj inapoi, a inceput scoala primele saptamani ne-am mai salutat, dar in ultima vreme pot spune ca ne ignoram practic.Acum am adugat-o la prieteni pe facebook, i-am dat cateva like-uri acolo..si as vrea sa incep sa vorbesc cu ea, nu știu sa ma imprietenesc mai bine.Cum credeti ca ar trebui sa incep sa vorbesc, ce sa o intreb. Daca aveți de gînd să îmi răspundeți cu răsunsuri banale, mai bine v-ați abține.Multumesc

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai asta, te-ai intalnit vreodata cu ea in realitate? Lasa naibilea Facebookiu si telefonul, spune-i in fata ca-ti place de ea si cu asta basta!

| 12manuq explică (pentru anonim_4396):

Intai de toate ar trebui sa înveți să vorbești băi asta, apoi ar trebui sa mai citesti odata acolo (asta daca știi sa citești) ca m-am intalnit cu ea și am și vorbit puțin.

| LooLoo91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate omul are dreptate. Cum sa vorbesti cu ea pe net / telefon, cand o vezi zilnic in scoala. Sa fim seriosi acum. Prinde putin curaj si vorbeste cu ea fata in fata

| anonim_4396 a răspuns (pentru 12manuq):

Goguleee,inca odata iti scriu, lasa netul si sms-urile si intalneste-te cu ea, atunci cand te-ai intalnit, bai cap patrat care esti, au fost de fata si alti prieteni, tu nu prietenilor vrei sa le spui ceva ci fetei respective. Ce-ai vrea sa faca fata daca tu stai ca mamelucul si decat dai buna ziua cand trece pe langa tine, sa sara in bratele tale si sa-ti zica" ce guraliv esti ba mutule"? sa fim seiosi, ia-ti inima in dinti si baga-te mai mult in seama cu ea, prinde un moment cand nu mai este nimeni prin preajma

| anonim_4396 a răspuns (pentru LooLoo91):

Cu mine ai treaba sau cu ala de a postat intrebarea?

| LooLoo91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru cel care a facut topicul... Ma refeream ca ai dreptate

| kiv1990 a răspuns:

Frate ea nici nu stie de existenta ta,
2 mesaje si like pe facebook- joaca de copii
cum sa faci sa te placa?
eu m-am saturat sa scriu cite 2-3 pagini la fiecare astfel de intrebare, vezi alte intrebari de genu asta si o sa vezi acolo cum faci o ata sa te placa

| alice14ani a răspuns:

Pai...o sa iti dau cateva sugestii cu toate ca si eu ma aflu intr-o situatie asemanatoare pentru ca imi place de un baiat foarte mult dar nu ne-am vorbit niciodata...destul cu mine sa incepem:
ai putea sa te impiedici de ea ''din greseala''
daca ii cade o carte sa i-o ridici
cand trece pe langa tine zambeste-i
sau daca vrei... poti sa-ti iei inima in dinti si pur si simplu sa te duci la ea si sa-i spui vrei sa ne plimbam prin scoala? si atunci poti sa-i spui ca iti place de ea. Bafta:*

| ingridi a răspuns:

Am trecut si eu prin asta, la fel ca tine m-_i s-a intamplat.Trebuie sa o faci sa rada. Fara glume despre ea! Nu o sa ii placa.