| Deea_4962 a întrebat:

Este pacat sa faci dragoste de Craciun?

7 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Dat fiind ca este o sarbatoare mare in aceea zi... da, e pacat. Dar, daca tu vrei sa faci dragoste cu partenerul tau de Craciun nu are nimic, mai ales ca atunci nu mai suntem in post.

| Dudăăăă a răspuns:

Numai Dumnezeu stie. Dar totusi cred ca este.Deoarece este post daca nu ma insel? scuze daca ma insel. dar sper sa te ajut... fundita?:*

| raine a răspuns:

De cand este pacat sa iubesti si sa fii iubit?
oare a face dragoste nu este bonusul unei iubiri? nu inseamna daruire reciproca?

a face dragoste nu este pacat. a face sex fara dragoste...hmmmm...poate asta da, si nu e vorba doar de craciun ci de fiecare zi. un pacat nu neaparat biblic, ci moral

| andreikol a răspuns:

Da, eu zic ca este pacat, deoarece de Craciun s-a nascut Domnul Iisus Hristos, si noi trebuie sa cinstim aceata minune, daca putem sa-i zicem asa, deci este pacat!

| Maria_8455 a răspuns:

De fapt este pacat sa faci dragoste daca nu esti casatorita asta este clar din Decalog, de Craciun hmm ce sa spun... cred ca nu e pacat deoarece Craciunul e un moment de bucurie, doar s-a nascut Iisus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare pacat sa nu faci.

| bogdan96 a răspuns:

Este 50 si 50 la suta, deoarece in acea noapte e sfanta noapte a nasterii domnului Iisus Hristos, dar nimeni nu spune ca iubirea respecta legile naturii