| anonim_4396 a întrebat:

Este pacat sexul dupa casatorie? ( ma refer nu doar in cazul de a face copii, dar si in cazul in care vrei sa te simti tu bine )

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Din ce știu eu, după dogma religioasă, dacă nu folosești nici un fel de contraceptive, nu e păcat.

| TwoSlicesPizza a răspuns (pentru Hammurabi):

Ma refeream ca mai exista si anal sau prezervative.

| Hammurabi a răspuns (pentru TwoSlicesPizza):

Or exista man, dar tu ai întrebat dacă e păcat. Când spui păcat e clar că e vorba de dogme religioase.
Atunci cum să întrebi de sex anal? Ai vreun dubiu dacă sexul anal e acceptat de biserică sau nu? laughing N-ai auzit de Sodoma și Gomora?
Poate dacă găsești vreun preot care să-ți dea dezlegare la sex anal. laughing
PS.
Și prezervativul e tot o metodă contraceptivă.

| SG1995 a răspuns (pentru Hammurabi):

Ba da, si daca folosesti "calendaru" e pacat. Un nene popa spunea ca daca o faci doar de placere, fara urmasi nevasta-ta e boarfa si tu om de moravuri usoare.

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stai ca nu inteleg. De ce te casatoresti? Sa intemeiezi o familie, nu? Din care nu pot lipsi copiii. Ori, copiii cum se fac? Daca tii la sarbatorile religioase si la posturi, de acord, te abtii o perioada. Dar atat.
Of, Doamne!

| Anonim13912 a răspuns (pentru darrio2007):

Si de cate ori vrei sa faci sex, faci un copil?

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonim13912):

Ce amuzant esti!

| Anonim13912 a răspuns (pentru darrio2007):

Bine

| Violleta2022 a răspuns:

Daca era pacat, nu ami existau casatoriile!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Dupa casatorie nu este pacat sa faci sex pentru ca de-asta Biserica recoamnda sexul dupa casatorie si nu inainte.

| HazelEyes77 a răspuns:

Doar cei cei respecta strict dogmele religioase si au o conduita morala puritana de a dreptul-foarte rare persoanele de genul e adevarat-vad raporturile intime dupa casatorie doar ca pe un mijloc de procreere. Sexul care n are la bazul scopul asta nu se accepta. Relatiile intime premaritale nici nu intra in discutie. Sexul cu partenerul de viata nu mi se pare un pacat dimpotriva e o forma de exprimare a iubirii dintre cei doi si ii apropie si mai mult. Iubirea fizica conteaza foarte mult intr o relatie -o face sa functioneze armonios.

| mentholinks a răspuns (pentru HazelEyes77):

Culmea e ca de cand au inceput tinerii sa faca sex inainte de casatorie au ajuns si relatiile sa tina mai putin.

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

Sa mori tu? Si inainte de ce tineau Einstein? Nu oare pentru ca femeia era facuta in toate felurile daca exista divort? Chiar daca era vina ei sau nu, chiar daca era el un jeg sau nu, femeia mereu era vazuta rau. De asta multe cupluri inainte tineau si 50 de ani. Dar cu ce scop? Multi erau vai steaua lor. Acum se vede cat tine intr-adevar "dragostea".

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Inainte se stia si natura femeii, acum fiecare purtãtoare de vagin este veneratã, chiar dacã ea de cele mai multe ori este cea care divorteazã.
Barbatii sunt porci si femeile nu pot face nimic rãu,, nu spune cã si tu crezi in asa ceva, intreabã multe femei in ziua de azi si zile in felul urmãtor o simplã intrebare "de ce ai decis sã te cãsãtoresti?" "Ce iti place la sotul tãu, de ce ai decis tocmai cu el?"
De multe ori habar nu au sã rãspundã.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu, nu sunt atat de naiv si/sau prost. Doar ca ma amuza cum s-a intors roata. In trecut femeia era vazuta rau (chiar daca era vina ei sau nu) acum mai mult barbatul e vazut rau. Nu mai conteaza ca mai mult din jumatate din divorturile din ziua de azi sunt inaintate de femei, mai mult barbatii sunt vazuti de rau. Ce sa mai zic de faptul ca sunt nenorociti din cauza divortului. Am intalnit o gramada de exemple de genul.

Cat despre "de ce ai decis sã te cãsãtoresti?", nici nu trebuie sa le intreb. Frica de a muri singure intr-o casa plina de hamsteri ( nu mai sunt la moda pisicile din ce am observat ) si/sau stabilitate financiara. Nu toate. Majoritatea clar.

| Ymela a răspuns:

Nu e pacat..chiar in biblie scrie inmultitiva si chiar prima noapte a nunții este specială pentru a lega doi oameni:barbat si femei fizic happy