| Boss315 a întrebat:

Salut
Este adevarat faptul ca sexul inainte de casatorie este un mare pacat? Daca si asta e un pacat :/... adica toata lumea face sex inainte de casatorie (bine, in vremurile de acum), nu stiu ce sa zic despre asta.

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Este pacat ca la varsta ta sa te insori vorbesc serios, sa faci sex e sanatate nu pacat

| Violleta2022 a răspuns:

Este un mare pacat, doar pentru cei care cred in Dumnezeu si sunt piosi.
Restul omenirii, isi face viata dupa cum doreste!

De fapt, nu toata lumea face sex inainte de casatorie, sunt milioane de oameni credinciosi care isi respecta religia si o urmeaza, avand sex doar dupa casatorie. Nu poti generaliza dupa ce vezi tu in jurul tau, pentru ca globul asta are 7 miliarde, ori tu esti inconjurat de catev sute.

| Boss315 explică (pentru Violleta2022):

Deci trebuie direct sa ma casatoresc cand imi fac o iubita ca sa pot sa fac sex nu? pentru ca eu nu sunt ateu

| Violleta2022 a răspuns (pentru Boss315):

Nu-mi rastalmacii cuvintele!
Nu am spus ca trebuie sa te casatoresti ca sa ai sex si nici nu te-am intrebat daca esti credincios ori ba.
Este problema ta daca esti credincios ori nu, daca are importanta pentru tine sau pentru altceineva daca esti ori nu virgin, daca o faci inainte, sau dupa casatorie.
Eu doar mi-am dat cu parerea!

| mentholinks a răspuns:

Dpdv religios este foarte mare. Dumnezeu cerea ca acesti oameni sa fie omorîți cu pietre, deci iti dai seama. Dar daca esti ateu, nimic nu este pacat.

| Boss315 explică (pentru mentholinks):

Si atunci de ce multi oameni o fac? de fapt foarte multi

| Boss315 explică (pentru mentholinks):

Aoleu
pai nu sunt ateu
deci trebuie direct sa ma casatoresc cand imi fac o iubita ca sa pot sa fac sex nu?

| Necunoscut112 a răspuns:

E păcat să nu faci sex.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E pacat ca esti tu asa idiot. :3
Doar am zis adevarul.Nu ma pot abtine.

| Bernardus a răspuns:

Nu e, ma, toate mizeriile astea sunt inventate de biserica sa controleze omu' de rand care nu stie prea multe si asculta de preotul din sat.

| CastorR a răspuns:

Ba, daca tot e pacat, macar mergi la curve.

| Birau_Mihail_Marian_Daniel_1994 a răspuns:

Trebuie să te gândesti ca pana in 2003 masturbarea era de asemenea un păcat în biblie. Asta pana oamenii au început să facă gălăgie în legătură cu asta. Consecința biblia ă fost rescrisă si acum masturbarea nu mai este un păcatwinking Sper ca înțelegi ce vreau sa spun nu?

Răspuns utilizator avertizat
| SG1995 a răspuns (pentru Birau_Mihail_Marian_Daniel_1994):

What? Imi dai si mie consensul prin care oficiali religiosi au decis ca masturbarea e ok. De fapt la ortocsi pedeapsa standart pentru la.ba e de 40 de zile doar cu paine, apa si sare.

| Boss315 explică (pentru SG1995):

Aoleu atunci sa mananc doar paine, sare si sa beau apa 40 de zile?

| Birau_Mihail_Marian_Daniel_1994 a răspuns:

Vorbesc serios! Nici eu nu sunt religios nu am mers la biserica de 12 ani! Dar il am pe unchiul meu preot si am discutat cu el mai multe lucruri printre care și asta...