| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil să faci infecție urinară în urma sexului oral, adică
(în ipoteza unei igiene nrecorespunzătoare a partenerului/partenerei) bacteriile din zona intimă să ajungă în gură și să se elimine prin sistemul urinar și să îl atace provocând infecția?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru raspuns
Daca tot te-ai uitat pe profilul meu, hai ca m-am uitat si eu la intrebarile puse de tine
Tu ai 22 de ani, eu am mai mult decat tine...
La fel ca si mine, si tu ai o problema de sanatate care, ce sa vezi, afecteaza tot zona intima si viata sexuală, respectiv ai scris ca ai fimoza
Eu am scris aici mai mult din disperare si fiindca sunt panicata si ajung sa imi fac ganduri
Stiu foarte bine cum ramai gravida si vreau si un copil cand o sa fie vremea, dar nu o sa il concep prin sex oral stai linistit in aceasta privinta
Tocmai de aceea vreau sa fiu sanatoasa ai imi fac griji ajungand sa intreb pe TPU unde unii oameni nu dau raspunsuri, ci doar te critica si te fac sa te simti si mai rau decat te simteai deja

| Răzvi42 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu m-am uitat la profilul tau ca nu-mi pasa cine esti sau ce e pe profilul tau.mi-au aparut pe pagina 3 intrebari de la tine una dupa alta, cum sa nu ma enervez?

| anonim_4396 explică (pentru Răzvi42):

Înseamnă că te enervezi ușor

| Răzvi42 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa-ma ca am dat de alta acum laughing doamna care nu face sex oral ca ia microbi.

| anonim_4396 explică (pentru Răzvi42):

E ai vazut ca se poate si mai rau? Ei macar i-ai zis ca are 16 ani, mie mi-ai zis ca am 14, desi am mult peste, nu e corect laughing))

| tzionut a răspuns:

Ajung in gura, dar nu se elimina prin sistemul urinar, mai degraba din gura ajung in zona intima provocand dezechilibru faunei locale, de aici infectia urinara.

| Stegman a răspuns:

De ce faci sex oral? Ca sa ce? Sa i lingi lui microbii si bacteriile, sa te faca sa vomiti si sa isi bata joc de tine cum vrea el? Cand aceeasi placere o obtine si vaginal?! De asta ai vagin in caz ca nu stii... sunteti indocrinate cu sexul oral joznic, nu valorati nici 0

| Răzvi42 a răspuns (pentru Stegman):

Pacat de ala cu care o sa te mariti, imi pare rau pentru el.n-ai cum sa intelegi niciodata cum te simti cand ti se face sdx oral. microbi ai si tu in pasarica draga, microbi sunt peste tot. daca ii faci sex oral inseamna ca il iubesti nu ca isi bate joc el de tine desteapta pamantului.tu nu valorezi nimic, alea care fac sex oral valoreaza mai mult ca tine.mai degraba am incredere in una din ele decat in tine.vai de viata ta.nu cred ca ai mai mult de 16 ani.

| Stegman a răspuns (pentru Răzvi42):

Sunt casatorita, am si copii pentru linistea ta, ma respecta si il respect. E alegerea mea si a ta la fel. Nu stiu dlcare din noi sunt mai fericiti tu ca dai limbi sau eu care nu?

| Stegman a răspuns (pentru Răzvi42):

Ma bucur ca valoreaza pentru tine, de asta iti doresc sa ai parte! Invata sa scrii si dupa vino sa stam de vorba. Mai ai mult pana o sa ajungi la nivelul meu. Eu sunt avocata in Germania, asa ca ai grija cu jignirile astea gratuite, desteptule.

| anonim_4396 explică (pentru Stegman):

A face sex oral nu mai e demult un subiect tabu, o faci pentru placerea partenerului si pentru ca tu vrei asta
Cand iubesti devii unul cu partenerul/partenera, formati un intreg, din doua jumatati, iar corpul lui devine precum corpul tau adica simti incredere
Nu vomiti pentru ca simti iubire, nu scarba
Sa spui cuiva ca valoreaza 0 este ceva josnic, nu joznic precum spui tu
Iti urez o casnicie fericita si numai bucurii din partea copilului vostru

| Răzvi42 a răspuns (pentru Stegman):

Si daca "nu am grija" ce se intampla? Eu nu scriu un cuvant in jumate de ora ca voi babele, nu am gresit pentru ca nu stiu sa scriu, eu scriu repede ca sa nu-mi pierd mult timp cu proaste ca tine.te-a intrebat cineva ce lucrezi sau unde esti? stai calma ca nu esti singura care a vizitat si alte tari.nu te mai da mare ca esti avocata, poti sa fii ce vrea p...a ta si sa ai orice varsta ca aici pe TPU esti nimic.mai bine dispari de aici ca asa te tin non stop cu replicile ca ma plictisesc.foarte bun raspunsul pe care ti l-a dat psychedelicacy.voi astea nascute in secolul V î.Hr ati ramas in urma cu moda.acum se dau limbi, se suge p.la,se face sex in 50 de pozitii in toate locurile posibile din lume, nu mai e ce era pe timpul tau. Ce atenta esti tu ca am gresit o litera, cum am zis mai sus, imi pare rau pentru sotul' tau, saracul ca sta cu una ca tine. Pa si pussy.

| Stegman a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru parerea ta. Sunt plecata de 20 de ani din Romania zilnic vorbesc si scriu in germana. Suntem de pareri diferite, dar ca ai vorbit frumos iti multumesc. O zi buna