| anonim_4396 a întrebat:

Este posibila sarcina? dupa contactul respectiv, la 2 saptamani am facut 2 teste sure check au iesit negtive clar, apoi mi-a venit menstra cu intarziere de 4-5 zile. apoi urmatoarea luna a venit normal, cantitate normala, simptome normale. si luna asta mi-a intarziat 1 saptamana deja. simptome de menstra am avut. si cred ca am inca. am mai facut ieri un test si tot negativ e.mentionez ca de acum 3 luni de la contactul respectiv nu am mai avut altele! e dereglare, sau o raceala probabil.acum 2 saptamani cred ca am fost racita jos.ca ma ustura, apoi mi-a trecut

7 răspunsuri:
| M.J. a răspuns:

Cu siguranta este o raceala, asa cum spui u.nu intra in panica.mult succes

| andreea_7473 a răspuns:

Nu esti insarcinata

| MMady a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata dupa 3 luni! Si mai ales ca intre timp ai avut si menstruatie. Linisteste-te si mergi la doctor pentru o consultatie de specialitate. Apropos de sani - cand esti insarcinata, iti cresc sanii, se "umfla" si te mananca (datorita intinderi pielii)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Posibil o răceală, o infecţie ascunsă.
Sarcina nu intră în discuţii.
Cel mai bine mergi la un consult ginecologic, analiza secreţiei vaginale şi vezi care este situaţia de fapt.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Saptamana viitoare ma duc la ginecolog. dar imi era frica de sarcina cu ciclu peste. cu toate ca simptome n-am.numa de acum de cand mi-a intarziat parca vad peste tot burta umflata sau stare de oboseala. sanii mis moi si putin durerosi in parti. dar numa de azi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi mult de tot de raspunsuri. oricum sunt foarte speriata pentru ca pana acum nu mi-a intarziat niciodata atata. tot ma gandesc ca poate e sarcina cu ciclu peste. dar ma si contrazic.pentru ca macar unu dintre teste ar arata asta banuiesc.sau nu aveam 5 zile de menstruatie luna trecuta si acum 2 luni...si prietenele imi spun sa nu-mi fac griji... dar nu-mi pot controla frica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost azi sa-mi fac programare. si mo programat pentru maine la 12 dimineata. mo intrebat asistenta ce simptome am i-am zis ca nu-mi vine menstra si ca am avut ceva secretie acum ceva timp si is sperita.si mo intrebat daca cred ca e sarcina si daca mi-am facut test, si i-am zis ca am facut 3 teste si sunt negative. si o zis ca atunci sarcina nu e. si ca vedem maine ce e. dar tot imi e frica, cred ca problema o devenit psihica