| cherrybby a întrebat:

Este rușinos ca la 16 ani sa nu mai fiu virgina? Dacă m-ar întreba colegii ar trebui sa le zic adevărul sau sa zic ca sunt? (eu sunt puțin mai timida și rușinoasă)

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu are de ce sp fie ceva rușinos. Dar nici de laudă; așadar, dacă ești întrebată, răspunzi că asta e numai treaba ta, nu și a lumii ce te înconjoară. Să creadă ei ce vor.

| Freya1 a răspuns:

E devreme cei drept. Puteai sa faci alte lucruri mai importante la ani astea dar acum asta e, nu te judec.
Nu cred ca ar trebui sa vorbesti cu nimeni despre subiectul asta.Iar ca sa eviti posibili profitori ce vor umbla dupa tine doar pentru sex, nu incepe o discutie cu tenta sexuala, ocolestele si atunci nici nu minti.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu e rusinos, multe nu mai sunt virgine de pe la 11-12 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu va freaca grija". Asta trebuie sa le spui. Chiar nu ar trebui sa frece grija pe altul de viata ta privata.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Nu. Nu ar trebui să îi intereseze pe colegii tăi ce faci tu în dormitor şi cu cine.

| CristinaMatei97 a răspuns:

Este destul de devreme, însă majoritatea fetelor din ziua de azi aleg sa-și piardă virginitatea in jurul vârstei de 16 ani. Pe colegii tai nu ar trebui sa ii intereseze despre viața ta sexuală și nu ar trebui sa îți pui problema răspunsului pe care sa îl dai, pentru ca nu sunt ei responsabili pentru tine

| Slothx a răspuns:

Dacă răspunzi cu "nu e treaba ta cum au zis cei de aici o sa se prindă că ascunzi ceva si o sa te dea de gol fata. Mai bine minți ca dupa o sa te ia la mișto. Nu vrei sa ajungi ca Mimi

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Slothx):

Cum a ajuns Mimi? laughing o doare la dodoasca de copiii care o judecă. Sexul e minunat, nu e o ruşine. Dar dacă nu eşti în stare să fii o persoană asumată, mai bine să fii rezervat.