| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am intrat la liceu si problema este ca nu am picat cu nici un fost coleg in clasa si nu cunosc pe nimeni si mai este putin pana incepem scoala si nu stiu ce sa fac adica eu sunt genul ala de persoana care nu sunt prietenoasa sau sociabila dar chiar vreau sa imi fac prieteni noi la liceu dar sunt si putin timida si rusinoasa. Ce ar trebui sa fac? pareri?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Dragoste si Sex nu se practica intre colegi, si mai ales in timpul orelor de liceu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-ti face griji, se va intampla de la sine.

| NameHarris a răspuns:

happySi eu cand am intrat la liceu am fost singur ma gandeam ca no sa-mi faci prieteni dar este cu totul altceva la ce ma gandeam am ajuns sa am foarte multi prieteni mai buni decat pe cei care ii cunosteam de mic din punctul meu de vedere liceul este ce mai frumoasa perioada din viatahappyDistractei nebuni pff abia astept sa incep cls a-12 happy

| NameHarris a răspuns (pentru NameHarris):

Mai ales sa ai vreo doi colegi nebuni cum am eu si cand am luat 2 in teza la Romana si la mate m-au facut sa rad si nu-mi pasa laughing

| Floricikmov a răspuns:

Stai linistita iti vei face multi prieteni dar incetul cu incetul. Nu poti sa te imprietenesti cu toti din prima zi totul va veni de la sine. Nu ai cum sa nu te imprietenesti cu nimeni deoarece sunteti toti in aceeasi clasa si petreceti mult timp impreuna. Liceul este cea mai frumoasa perioada din viata cuiva. Este super la liceu. Deabia astept sa inceapa scoala.

| DoarSteff a răspuns:

Liceul este cea mai frumoasa perioada a adolescentei nu vad de ce ai avea temeri? Cu baietii vezi cum te intelegi chiar daca o sa fii palmuita (la fundulet) dar asta e alta poveste laughing. Ai incredere ca o sa-ti faci multi prieteni happy.

| Mateescu_Dragoş_1996 a răspuns:

Ideea e ca toti incep de la 0. Toti sunt noi veniti si asta iti confera un avantaj! Incearca sa te apropii de ei si totul va fi bine!