| dot a întrebat:

Este sexu' un subiect tabu pentru voi?

Răspuns Câştigător
| Derye a răspuns:

Nu, in general nu e si nici nu ar trebui sa fie un subiect taboo. Doar ca trebuie' sa fii inteligent sa-ti dai seama ca de la a discuta despre sex si pana la a face sex e o diferenta. Unii cred ca tu ii incurajezi sa faca sex. Nu, nu e asa, doar te asiguri ca sunt complet informati cu privire la acest lucru.

V_V

11 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Nu.mentalitatea asta se regasea mai degraba in trecut, acum toata lumea e deschisa chiar si fata de subiectele tabu.

| valy a răspuns:

Nu stiu ce intelegi tu prin subiect tabu. dar sexul este un subiect tabuhappy

| clauss a răspuns:

Nu, chiar nu am dc, sunt un om deschis si pot vb oricand si de sex

| rebeca a răspuns:

Sub nici o forma.Si din punctul meu de vedere nu ar trebui sa fie pentru nimeni de la o anumita varsta in sus, adica e ok sa nu vrei sa vorbesti cu oricine despre asta, e intimitatea fiecaruia, insa nu cred ca e un lucru rau sa porti o discutie despre sex din care ai putea invata multe lucruri.
Pe langa asta, datorita faptului ca pentru multe persoane, si aici ma refer la parinti, acest subiect este tabu nu reusesc sa discute si sa le ofere educatie in acest sens copiilor atunci cand e cazul.

| LoveAngel223 a răspuns:

Nu chiar.

| Miha1308 a răspuns:

Nu, chiar deloctongue

| Cori_7775 a răspuns:

Cred ca sexul nu ar trebui sa fie un subiect tabu pentru nimeni. happy

Răspuns utilizator avertizat
| CHILIPIR a răspuns:

Nu mai este de la o varsta.

| luvieere a răspuns:

Categoria Dragoste si Sex de pe TPU cred că întruneşte cele mai multe întrebări... să trag d-aci concluzia că toate celelalte categorii ar fi tabu? thinking

| dot explică:

@valy cand spun subiect tabu ma refer la " lucru despre care nu se discută de teamă, din pudoare" (DEX) happy