| VrRos780 a întrebat:

Este sexul,
mărul din care a mușcat Eva,
adică fructul interzis?

12 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu, sa se inmultească era o poruncaă.

| RAY a răspuns:

Aia a mâncat o smochina, ce mar de unde, vezi de cântarea cântărilor

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Scrie altceva în Biblie. Citește ce scrie acolo.

| dullcat a răspuns:

Devii penibil rau de tot cu intrebarile astea...

| VrRos780 explică (pentru dullcat):

Nu sunt penibil deloc.
SEXUL ESTE FRUCRUL INTERZIS
Cei care nu cred, o sa ardă în iad

| dullcat a răspuns (pentru VrRos780):

Dupa logica ta ardeam deja cu totii in iad. Avem organe genitale, chiar de la Dumnezeu, daca tot o dai subit pe credinta, pentru un motiv foarte clar.Chill.

| doctorandus a răspuns (pentru VrRos780):

In Biblie nu scrie despre ce e vorba. Deci: e pur si simplu parerea ta personala sau parerea sectei tale, nu parerea Bibliei.

| VrRos780 explică (pentru dullcat):

Deja e o tara plina de curve și de atârnăchioi, ce încerci sa spui tu acolo e irelevant

| RAY a răspuns (pentru VrRos780):

Sunt și tu tot virgin ramai

| Hyperion7 a răspuns:

Daca ai fi avut o minimă cultura generala in ceea ce privește religia, ai fi găsit răspunsul la întrebarea tawinking

| PrajituraCuCaise a răspuns:

Buna, sexul nu e un pacat ci un lucru foarte natural si benefic. Daca era pacat, de ce l a facut dumnezeu sa aiba atatea beneficii fiziologice?