| ayosmdk a întrebat:

Este un baiat care ma face atat de confuza. Sunt momente cand imi place de el, apoi il detest si vreau sa dispara apoi ii duc dorul. Pur si simplu ma intreb de ce tocmai el. AS vrea sa nu il mai iubesc dar nu pot. Dar sa va spun cum a inceput
Ne-am intalnit in parc, eram cu prietenii nostri si parea un baiat timid si mi-a placut de el de la inceput. Apoi a inceput... Se lauda tot timpul ( eu fac, eu dreg, sunt cel mai bun, eu stiu cel mai bine, eu eu eu eu ). Apoi mi-am umparat o chitara si cum el stia sa cante s-a oferit sa ma ajute. Era bine, la lectii ma complimenta tot timpul, spunea ca am talent, ca invat repede, ca sigur o sa cant mai bine decat el etc Imi spunea ca nu a mai intalnit o fata ca mine, cu simtul umorului, dar si harnica si asa diferita
Apoi venea tot timpul pe la mine. Ma trezeam cu el in casa. Stateam cu el ( mama era la servici ). Ma ajuta la treburile de prin casa, la curatenie ( am doua surori mai mici deci se face o dezordine ) Eu tot timpul il refuzam si ii ziceam ca ma irita, sa ma alse sa imi fac treburile, pana la urma imeni nu pune musafirii la treaba. Apoi parintii mei l-au cunoscut si au zis ca e un baiat de treaba si ca le place de el. Si a tot continuat sa vina pe la mine si parintilor le placea si mai mult de el. Apoi au inceput sa aiba incredere in el si intr-o zi au zis ca vor sa mearga pana aici la Iasi ( doar vreo 500 km pana acolo ) si cum nu vor sa raman singura asa ca au zis ca e bine sa stea el cu mine vreo 3 4 zile. Foarte bine, le-am zis. Asa, in prima seara ne-am descurcat bine am iesit afara, ne plimbam noaptea, ne uitam la filme, era asa frumos cum stateam lipiti unul de celalat. Apoi, el a dormit pe canapeaua ( din camera mea - am o canapea micuta- ) si intamp-lator se asezase in asa fel incat stateam cap in cap. Am vb toata noaptea etc
A doua zi surorile mele mi-au cerut sa le fac o prajitura, asa, in tot timpul cat am facut-o a stat numai langa mine. I-am zis ca daca se plictiseste se poate duce la calculator, la televizor, la biblioteca din sufragerie... dar el a zis ca ii e bine si a stat numai la mine in cap. Pe de o parte ma intimida ( pentru ca are o fire critica ) si pe de alta parte erambucuroasa ca nu ramaneam singura. Asa alta chestie, tot spunea : ( de prajituri ) Nu sunt bune dar merg, daca ti-e foame manac orice. El a spus ca glumeste dar m-a cam jignit Asa iar am dormit la fel ( dar in noaptea aia a stat si mi-a spus numai povesti de groaza de m-am trezit tipand prin casa si ne-am uitat si la un film Constantine, tot de groaza ) da el a zis ca e frumos si sa ne uitam. Apoi a inceput sa ma enerveze atat de tare, cum se imprietenise cu toti prietenii mei si vb numai de defectele mele si m-am suparat rau, nu am vb o zi intreaga cu el. Si ma prefaceam ca sunt fericita, zambeam, radeam asa incat sa nu isi de a seama. Dar totusi a observat ca eram suparata ( ma cunoaste asa bine. Asa au vn parinrii, l-au mai tinut putin si apoi am inceput sa ne vedem doar in week-enduri.
Si in ultimul week-end petrecut impreuna mi-a zis ca sunt draguta, ii place de mine, tine la mine si a zis ca vrea sa ma ia in vacanta cu familia lui ( nu prea l-am crezut )
Apoi nu l-am mai vazut deloc o vreme. Cand ne-am intalnit era diferit. Stateam de vorba si a inceput dintr-o data
- Conversatia asta imi aminteste de fosta iubita( si a inceput sa imni spuna tot, primul sarut, ce faceau la intalniri, unde au foat
- Si am fost la mare cu fosta ce ne-am distrat ( oricum am inceput si eu pentru ac deja ma enervase)
- Ai fost la mare? Si eu am fost anul trecut, daaa m-am intalnit cu un baiat super
- Serios?
-Daaa, ce chestii mai faceam impreuna, fugeam mpe plaja si ne ascundeam de ceilalti, el m-a invatat sa inot
- Aaa, nu stiam
- Da, ce personalitate avea, nu avea frica, mi-a placut mult de el
- Ah, bine, eu trebuie sa plec
- Deja? dar nu ti-am spus tot.
- Nu-i nimic, alta data
Dupa tot ce mi-a facut, era normal sa ii intorc moneda chiar daca ma durea deoarece niciodata eu nu i-am vb de iubitul ( fostul) meu dar el palavragea intruna numai de fosta lui.
Si nu l-am mai vazut decat ocazional prin parc
Imi e dor de el dar intr-un fel il si urasc, sunt atat de confuza, acum il vreau langa mine, acum nu vreau sa il mai vad d niciodata
Ce ar trebui sa fac?
Mai ales ca nu ne-am mai vazut decat cam o data pe saptamana

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca simtea ceva pentru tine trebuia sa converseze cu tine si sa-ti arate unde ai gresit, toate figurile lui cu laudele a fost un fel de a tatona terenul sa vada daca esti o viitoare captura, daca a vazut ca nu tine vrajeala cu tine s-a razbunat prin a te barfi la prietenii tai. Este un tip bolnav, acaparator si egoist, vrea ca totul sa fie al lui si numai el sa aiba dreptate in ceea ce spune.Pe viitor fi cu mare bagare de seama si cand vezi ca un tip vrea si face cu tot posibilul sa castige increderea ta, a parintilor ta si a prietenilor tai din primele zile (lingusitor si perfid )trebuie tras semnalul de alarma, ca in definitiv si pana la urma urmei baiatul doreste o relatie cu fata nu cu tot cartierul

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca toate acestea sunt reale, ceea ce ma indoiesc, tipul a fost bun drept caine de companie. Se poate inlocui.

| ayosmdk explică (pentru neutrino):

Sunt reale.de ce te-ai indoi?

| Cosmin1I a răspuns:

A new book.

| Liliana1981 a răspuns:

Duci dorul momentelor petrecute impreuna, nu al lui. Vor aparea alte momente frumoase stai linistita.

| bleagaradu a răspuns:

A fost doar o idila. Tre sa treci peste.

| adryioana a răspuns:

Exact asta simt si eu nu stiu ce safac uneori as vrea sa nul mai vad niciodata dar am momente in care ori as vrea sa vb cu el ori sal strang in brate deci stiu ce simti...dar iti zic eu e mai bine singura decat sa te indragostesti prea mult de el apoi sa suferi mai bine ramaneti doar prieteni...niciodata nu cunosti o persoana cateodata nu-ti ajunge nici o viata pentru a cunoaste cu adevarat pe cineva nu stiu ce crezi tu dar eu cred ca aproape toti baietii sunt la fel. sper ca te-am ajutat cu cv aceasta e parerea mea tu poti asculta ce vrei poti intelege ce vrei.