| Maria_3931 a întrebat:

Este un baiat ...care tot se uita la mine si de fiecare data cand trece pe langa mine se utia uita .si parca ar vrea sa ma salute ...noi ne cunoastem. .si sa fiu sincera imi place de el dar vreau ...nu eu sa-l bag in seama el pe mine e foarte simplu sa spuna "buna". .si chiar imi place de el...

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai daca vezi k e cam timid, atunci fa tu primul pas, dar daca nu e, dar totusi nu te saluta, atunci ignora-l si daca el te palce, atunci reactioneaza el cumva, daca nu asta e...

| liz23 a răspuns:

Sunt doua variante in aceasta situatie. Daca nu e tipul timid si nu face nimic sa se apropie de tine, pur si simplu nu vrea nimic. Daca asa e felul sau, mai retras si ii este greu sa ia initiativa, poti lua tu initiativa, nu este o regula ca baiatul sa faca asta. Poti face o comparatie cum se poarta cu persoanele din jurul sau si ajungi la una din variante.

| Georgiana2905 a răspuns:

Ti s-au aprins calcaiele? Atunci de ce nu faci tu primul pas. Fi cu un pas inaintea lui. Astefel vezi ce ii poate mintea si vei stii daca va fi bine sa continui sau nu. Tine-ma la curent!)(p privat )

| Linda a răspuns:

Poti sa-l rogi sa te ajute la teme, ceva legat de scoala, etc. Si daca vorbiti mai mult, poate iti mai spune si alte lucruri.

| Mihaic93 a răspuns:

Iti dau un sfat... ignora-l

| Gabry a răspuns:

Chestia cu baiatul trebuie sa faca primul pas este gresita...
Nu te-ai gandit ca poate este mai timid si asteapta sa-i spui tu pentru prima data ca sa prinda si el curaj? Doar nu o sa va uitati in fiecare zi unul la altul pana indrazneste sa spuna cineva ceva, nu?laughing
Il saluti, de salutat oricum trebuie sa-ti saluti toti colegii. Dai tu startul, asa ii vei da incredere in el! Zambestei frumos (nu te forta!), il saluti prieteneste si gata! Asa ii vei da incredere ca nu mananci baietihee hee.
Sa nu pari timida, comportate de parca l-ai sti de o viata!

| grigorutz a răspuns:

Eu zic ca gabry are dreptate IA INITIATIVA pentru ca unor baieti chiar le este greu sa abordeze o fata din cauza timiditatii...