| anonim_4396 a întrebat:

Hei,de două luni vorbesc cu un băiat și am avut o pauză de 3 săptămâni în care nu am vorbit absolut deloc, în urmă cu 3 zile mi-a răspuns la un story pe Insta și am început să vorbim,atunci mi-a spus că sunt specială pentru el și că mă place de mult timp(și eu îl plac).A tot flirtat cu mine și seara m-a întrebat dacă vreau să fiu cu el și normal că am acceptat, a doua zi mi-a vorbit foarte frumos, s-a comportat drăguț cu mine, dar azi am vorbit cu el foarte puțin (22 de mesaje)și dacă eu nu îi scriam, nu dădea nici el mesaj..nu știu dacă mai vrea să fim împreună, gen mi-a zis că a fost cu o fată și după puțin timp s-a despărțit de ea pentru că nu mai simțea nimic pentru ea și mi-e frică să nu se întâmple așa și cu mine.
Dați-mi un sfat, chiar simt că țin la el.Il plac de ceva timp.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tu te combini cu unu care rupe contactu cu tine 3 săptămâni și-ți răspunde la un story și a 2-a zi ești cu el? Poate așa îți dai și tu seama ce situație ridicolă. ăsta își bate joc de tine, a plecat probabil după alta, nu i-a mers și s-a întors la tine că și-a dat seama că te poate avea oricând i se pune pata. Eu zic să ai puțină mândrie și să-i dai un șut

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna!

Nu iti putem zice sigur ce o sa se intample, pentru ca... nu stim cum gandeste el.

Nici tu nu ai de unde sa stii ce o sa se intample, daca o sa ramaneti impreuna sau nu.

Dar asa se intampla mereu in lume. Insa ai 3 variante posibile:
- te desparti de el;
- vorbesti cu el, iti faci griji si poate o sa ramane sau piate nu impreuna;

- si ultima varianta (al lasat-o pentru final) ar fi sa contui sa vorbesti cu el, da nu ai mari asteptari de la asta, astfel incat sa nu fii dezamagita de ce o sa se intample si sa nu acorzi o asa mare importanta acestor lucruri, pana cand nu treceti la iubire si alte lucruri. Daca este sa fiti impreuna, asa o sa fie. Daca nu, nu.

Ai zis ca nu iti mai scria, pai nu ii mai scrie si tu o zi, sa vezi daca vrea sa iti scrie si daca o sa o faca.

Pe langa asta, nu te axa asa mult pe acest moment, bucura-te de orice moment mai bine zis, ai tot timpul din lume, fii fericita cu orice ai, rade, glumeste si distreaza-te, daca este sa fii impreuna cu cineva mereu, asa o sa fie. Nu trebuie sa te ingrijorezi de acum pentru ce o sa fie sau nu o sa fie. Ar fi absurd sa faci asta happy (si totusi multa lume o face).

Indiferent de cum o sa actionezi, ce o sa gandesti... eu iti urez sarbatori fericite si multa bucurie ^_^

| Catrice a răspuns:

Daca nu îți dă c! asicele mesaje de buna dimineața și noaptea buna, nu e de tine.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai de unde să știi ce se va întâmpla în viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dubios baiat. Lasa-l ca e nehotarat.

| Raspundebine1 a răspuns:

Interesanta situatie.
Poate face scheme d-alea vagaboante si te lasa pe tine sa ii dai mesaj ca sa para mai interesant(e o tehnica de vrajeala, se lasa asteptat si face pe inabordabilul)
Sau poate chiar nu te mai place desi nu stiu, depinde cum vorbeste cu tine, poti sa incerci sa faci si tu scheme d-astea vagaboabte cu el, gen sa daca esti suparata(nu pe el, gen in general ca ai patit ceva) ca sa vezi cum reactioneaza, ca daca te place o sa incerce sa te consoleze, dar nu recomand scheme d-astea perverse, au mintea apriga baietii astia, se gandesc ei ca sunt houdini si fac vrajeli, dar tu sa nu cazi in plasa

| deeajk109 a răspuns:

Bună,stiu cum este.Cel mai probabil băiatu acela ori te place, dar nu are curaju să îți scrie sau a făcut cu siguranță un pariu între prieteni ori nu te mai place.Este posibil să te înșele, acum depinde ce vârstă aveți amândoi, dacă aveți mai mult de 16 ani te înșeală, dar dacă aveți mai puțin cu siguranță îi este rusine sau jenă. Asta este doar părerea mea...Acum gândești ce crezi.