| DianaPrepelita a întrebat:

Este un baiat la mine in clasa, suntem intr-a 7-a. el a fost nou, am inceput pe mess din prostie, si asa ne-am imprietenit, am avut legaturi foarte stranse si bune ( trebuie sa specific ca el ma place si eu il plac)dar. o fosta cea mai buna prietena a mea se baga, adica nu se baga ea, el o baga in seama, si o suna si rad si se distreaza( ea e grasa si cam uratica, de fapt foarte urata) si l-am intrebat daca o place si a zis ca nu si sa jurat pe tot ce are mai sfant ca nu o place, dar dupa o zi o suna din nou si tot la fel numai ca de data asta i-a si zis ca se simte bine cand vb cu ea si se simte linistit... si eu cu el ne-am cam certat, sunt foarte geloasa. Ce pot face in situatii ca astea? va rog frumos,

Răspuns Câştigător
| Yoana a răspuns:

Daca tu zici ca ea e putin cam uratica. grasa. atunci stai clama ca nu cred a se va uita la eaoh go onhee hee poate ca ii place sa vorbeasca cu ea se simte bine[aici nu evorba de frmusete] dar ma mult nu crd ca o sa fie intre eiwinking. vb si u cu el si spune-i ca o suporti pe fata aia si sa termine cu ea. sa aleaga intre tine si eathinking tongue eu crd ca pe tine te va alege. love struck

baftaakiss

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Daca s-a jurat de ce nu-l crezi? Ideea e urmatoarea, poate o considera o prietena foarte buna si da, poate chiar se simte bine vorbind cu ea. Pana la urma care e problema ta? Esti cu el? Doar nu o sa-l ti in lesa acum si sa nu-l lasi sa vorbeasca, cu nici o fata. Explica-i si lui ca tu il placi si ca esti geloasa.

| unnimeni a răspuns:

La varsta asta, tinerii sunt foarte indecisi si nesiguri pe sentimente.
Azi poate sa zica intr-un fel, maine in alt fel si sa simta de fapt cu totul altceva.
Depinde ce legatura este intre voi, ce fel de "relatie" aveti, dar ar trebui sa ii spui ce te deranjeaza si sa vezi ce zice el.
Succes!

| MeMyseIf a răspuns:

Oricit de greu si uneori dureros nu ti-ar fi, trebuie sa ramii calma.Prin gelozie ta poti sa strici prietenia voastra definitiv.Lasa-i sa vorbeasca si ce daca vorbesc? Vorbeste si tu cu altii, rizi chiar cu el de fata...si ramii tu insuti pina la urma.Bafta!

| spad3r a răspuns:

Ii spui ca il placi si ca ai dori sa fie impreuna cu tine...
il intrebi daca el e de fapt impreuna cu acea fata...
si il intrebi daca ii place de tine si ii zici ca tu ai vrea sa fi cu el

ps:nu mai judeca oamenii cu uratenia

funda? :X?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta ta ar trebuie sa simti doar ca trebuie sa inveti nu sa umbli cu toti, ca mai tarziu daca vrei sa ajungi ceva ajungi doar daca inveti, nu ca umbli dina 7-a cu baieti si esti geloasa, lasa asta pe vremea liceului, sau mais ti poate vrei sa ajungi tarfulitza candva, atunci daca vrei asta, mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite nu ma pricep prea mult la relati asa ca iti zic ceva fai si tu ce a facut si el ca sa ii faci in ciuda si sa vezi ca se va intoarce ca de curand sau cautati alt baiat