| xScUmS a întrebat:

Este vreun risc dacă mă opresc din masturbare când sunt foarte aproape de ejaculare? După aia nu mai continui deloc, mă opresc pur și simplu.

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericit si cu xinstii ta libera daca nu te-ai madturba deloc si ai lasa sa se elimine soerma prin polutii nosturne si atat.

| Goete a răspuns (pentru ania):

Ce Polutii nocturne, daca tot iese macar sa aiba orgasm

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este normal sa te opresti din masturbarea fara sa ejaculezi, fiindca potis a-ti inflamezi prostata.
De altfel nu-i logic ce faci, fiindca actiunea de a te masturba trebuie sa se incheie cu ejaculare, ca sa poti sa te eliberezi si sa completezi actul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Actul sexual este pe automat și are o finalizare naturală. Dacă întrerupi, perturbi acest automatism și riști să devii impotent.

| xScUmS explică (pentru sadrian46):

Dacă am făcut asta doar de 2 ori se poate întâmpla ceva?

| sadrian46 a răspuns (pentru xScUmS):

Știi ce fac unii super yoghini din India, dacă așa vor ei își bagă inima și respirația în pionezi că așa vor ei, ani de zile. și nu mai respiră, rămănând totuși în viață, ca urșii peste iarnă. Unii își revin după. alții nu. De două ori nu e mare lucru dar drumul e greșit. Masturbarea la fel, dar imediat sar unii că e sănătoasă științific dovedit și că eu sunt comunist.

| doctorandus a răspuns:

Te chinui degeaba. Retentia spermei nu ofera niciun beneficiu.

| Goete a răspuns:

Tu incearca
Pe mine personal ma dor ******* dupa un timp daca ma excit si nu ma termin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai citit și tu porcăriile alea cum că prin sperma pierzi nutrienți și de asta nu mai faci mușchi la sala nu?laughing