| Alex955 a întrebat:

Salutare, dacă am făcut sex cu prietena pana la prima ejaculare am folosit prezervativ după am șters bine cu șervețel umed și am continuat fără pana când am simțit ca e aproape gata, riscu nu e sa fi rămas însărcinată nu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca menstruatia a tinut in jur de 5-6 zile + 7 zile cate au trecut conform afirmatiei tale, reiese ca s-ar putea ca sexul sa fi fost intretinut in cea de a 12 sau 13-a zi a ciclului menstrual. Iar in cazul in care ciclul menstrual are o lungime considerata ''normala'' adica in jur de 28 de zile car in care PERIOADA FERTILA se situeaza intre a 10 si 15-a zi a ciclului menstrual, rezulta ca este posibil ca actul sexual sa se fi produs EXACT in cea mai periculoasa perioada a ciclului d.p.d.v. a posibilitatii de a se forma sarcina.
Se pare ca NU reusesti sa constientizezi ca ORICAT de bine ti-ai spala penisul si ORICAT de perfect ar fi sters capul acestuia, SPERMA ramasa si existenta intotdeauna in URETRA (teava/canalul) din penis dupa ejaculare NU poate fi eliminata prin spalare si stergere, ci NUMAI prin urinare. De asemenea se pare ca NU reusesti sa intelegi ca SPERMA in momentul ejacularii este si vascoasa si lipicioasa si din acest motiv NU se scurge din penis, insa dupa trecerea a 5-15 minute, acea sperma initial vascoasa, intra intr-un proces natural, inevitabil de FLUIDIZARE in urma caruia sperma devine foarte lichida (ca si apa) si din acest motiv efectiv se scurge INVOLUNTAR (ca vrei sau nu vrei), insesizabil (nu poate fi simtit) si absolut inevitabil : din penis... direct in vagin. Daca ciclul menstrual are lungimea in jur de 27-29 de zile, si daca conform rationamentului expus sexul a fost intretinut in cea de a 12-13-a zi numarata fata de prima zi de menstruatie, PROBABILITATEA de a se forma o sarcina este chiar FOARTE - FOARTE mare.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca fata este in perioada fertila, are toate sansele sa ramana imediat insarcinata, din cauza spermei care a ramas pe teava dupa ejacularea si s-a scurs involuntar in vaginul fetei, in primele secunde cand l-ai reintrodus.
Asta este greseala fatala, cu care de obicei se ramane imediat gravida.

| corbulalbrosu a răspuns:

DACA actul sexual a fost intretinut intruna dintre cele 5-6 zile apartinatoare de PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, in acel caz atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se forma o sarcina si partenera de sex sa ramana insarcinata este foarte mare adica de peste 90%. In uretra penisului dupa ejaculare de fiecare data ramas o cantitate de sperma mai mult dect suficienta pentru ca spermatozoizii existenti sa ajunga in vagin in timpul urmatorului act sexual. Initial, imediat dupa ce a fost ejaculata, sperma este vascoasa, lipicioasa, aderenta cu aspect gelatinos si din acest motiv NU se scurge din penis, insa dupa trecerea a circa 10-15 minute se produce procesul inevitabil de fluidizare prin care sperma devine foarte lichida si din acest motiv efectiv se scurge din penis involuntar, insesizabil dar si inevitabil... direct in vagin. Bineinteles ca acest lucru se intampla in cazurile in care barbatul ejaculeaza dar pe urma NU urineaza inainte de a incepe cel de-al 2-lea act sexual. Roaga-te ca prietena ta sa nu fie in perioada fertila a ciclului menstrual, intr-o zi apropiata de data ovulatiei. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

In aceasta situatie riscul de a ramane gravida este foarte mare.

| ywar a răspuns:

Ai dat din fund, te-ai simtit ca-n filmele porno, acu' trebuie' sa iei scutece, "baete"!
Mama ei de viata, care lasa iresponsabili ca tine sa traiasca pe planeta asta.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Trebuie sa fi constient ca in absolut orice situatie in care nu se foloseste prezervativul care este metoda de contraceptie, exista sansa de a se forma o sarcina dorita sau nedorita. Si da, in cazul tau sansele is destul de mari.

| Passatb6 a răspuns:

80lei alocatia inseamna 15kile de motorina. Te plimbi o saptamana, salut.

| Alex955 explică:

Țin sa menționez ca nu e aproape de perioada menstruației

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alex955):

Cu atat mai rau. Perioada fertila a ciclului menstrual este situata undeva cam pe la jumatatea distantei dintre 2 menstruatii consecutive. Cele mai sigure perioade INFERTILE in care sarcina NU se poate forma sunt cele situate in apropierea perioade de sangerare, atat inainte cat si dupa zilele perioadei menstruale,

| Alex955 explică (pentru corbulalbrosu):

Au trecut cam 7 zile de când a fost menstruația și totuși am am șters bine penisul când am reluat actul iar când am simțit ca se apropie ejacularea m-am retras fără sa stau pe gând nu vad de ce ar fi riscul asa mare

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alex955):

Daca menstruatia a tinut in jur de 5-6 zile + 7 zile cate au trecut conform afirmatiei tale, reiese ca s-ar putea ca sexul sa fi fost intretinut in cea de a 12 sau 13-a zi a ciclului menstrual. Iar in cazul in care ciclul menstrual are o lungime considerata ''normala'' adica in jur de 28 de zile car in care PERIOADA FERTILA se situeaza intre a 10 si 15-a zi a ciclului menstrual, rezulta ca este posibil ca actul sexual sa se fi produs EXACT in cea mai periculoasa perioada a ciclului d.p.d.v. a posibilitatii de a se forma sarcina.
Se pare ca NU reusesti sa constientizezi ca ORICAT de bine ti-ai spala penisul si ORICAT de perfect ar fi sters capul acestuia, SPERMA ramasa si existenta intotdeauna in URETRA (teava/canalul) din penis dupa ejaculare NU poate fi eliminata prin spalare si stergere, ci NUMAI prin urinare. De asemenea se pare ca NU reusesti sa intelegi ca SPERMA in momentul ejacularii este si vascoasa si lipicioasa si din acest motiv NU se scurge din penis, insa dupa trecerea a 5-15 minute, acea sperma initial vascoasa, intra intr-un proces natural, inevitabil de FLUIDIZARE in urma caruia sperma devine foarte lichida (ca si apa) si din acest motiv efectiv se scurge INVOLUNTAR (ca vrei sau nu vrei), insesizabil (nu poate fi simtit) si absolut inevitabil : din penis... direct in vagin. Daca ciclul menstrual are lungimea in jur de 27-29 de zile, si daca conform rationamentului expus sexul a fost intretinut in cea de a 12-13-a zi numarata fata de prima zi de menstruatie, PROBABILITATEA de a se forma o sarcina este chiar FOARTE - FOARTE mare.

| marianaioana123 a răspuns:

O femeie poate ramane insarcinata in orice moment al ciclului menstrual, nu numai in zilele fertile. Eu zic sa isi faca un test de sarcina peste vreo 4-5 zile dupa actul sexual ca rezultatul sa fie cat mai sigur. Poate de altfel sa ia si pilula de a doua zi. pilula asta se ia nu mai tarziu de 72 de ore dupa actul sexual, cu cat mai repede cu atat mai bine. Pe viitor sa va protejati.