| Diana1417 a întrebat:

Eu si prietenul meu incet, incet aducem cate ceva nou in relatie...momentan stiu si simt ca vine acel moment in care va fi prima noapte de dragoste.Ideea e ca amandoi suntem virgini! Ar trebui sa ma tem de asta? adica de obicei baiatul conducea dar aici? nu stiu recunosc imi e si putin jena ma gandesc la mine si la el dezbracati si nu pica intocmai perfect.Am dormit impreuna fara sa se intample nimic insa, au fost momente in care credeam ca se va ajunge mai departe si ne-am oprit brusc.Nu va mai fi mult asa!

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Asteptati pana va fi momentul potrivit, nu trebuie sa va grabiti!

| Alcyon a răspuns:

In primul rand ce varsta ai? Daca ai sub 18 ani, te sfatuiesc sa mai astepti, ca nu-i graba. Viata sexuala pentru o femeie, reprezinta o grija in plus. O sa stai cu spaima in fiecare luna, sa nu fi ramas insarcinata. In caz ca se rupe prezervativul ( ca sa stii ca se mai intampla accidente), o sa crezi ca ai dat in paranoia. Si daca pe bune ramai insarcinata (fiindca metodele contraceptive nu-s 100%), o sa fie vai de tine, fiindca n-o sa ai cu ce sa-ti cresti copilul, tu fiind minora. Iti spun asta, ca sa stii la ce sa te astepti. Sunt niste lucruri pe care filmele si romanele nu ti le arata. In afara de asta, iti spun sincer ca jena n-are ce cauta in pat. O femeie trebuie sa fie complet dezinhibata, ca sa aiba parte de placere. Daca nu te simti pregatita pentru asta, mai bine n-o mai faci.

Răspuns utilizator avertizat