| anonim_4396 a întrebat:

Eu am 24 de ani si prietena mea 19 si vreau sa ma mut cu ea ma cluj la facultate iar parintii ei nu sunt de acord cu asta iar ei stiu ca ea sta la camin daca fac asta mi se poate intampla ceva? Fac ceva ilegal? Adica daca afla ce se poate intampla? Ea nu este minora si ma gandesc ca nu mai e sub tutorele lor.

12 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Are 19 ani, nu o sechestrezi. Nu e nimic ilegal, e decizia ei. In cel mai rau caz o bate tacsu

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Mutandute cu ea faci o mare greseala si vei sta in calea distractiei pe care studentia la camin o ofera domnisoarei. Cel mai intelept este sa va despartiti, fata este tanara, a intrat in cea mai frumoasa etapa a vietii, unde va strabate cearsafurile campusului universitar, va merge cu fetele si baietii in club si vor sta pana dimineata, chefuri si sex in camine, invatat pentru examen. tu numai o vei incurca. e momentul sa va despariti si sa o lasi in pace sa se bucure din plin de studentie

| darkhell217 a răspuns:

Poti sa fugi cu ea si in america, tot nu se intampla nimic, bafta

| mihai69 a răspuns:

Aşa e - nu faci nimic ilegal şi nu aveți ce păți niciunul.

| Emilian65 a răspuns:

Daca voi va iubiti cu adevarat, nu faceti o ilegalitate. Parintii ei se vor convinge ca este un lucru bun, pe care voi il faceti.

| sofisis a răspuns:

Ilegal nu e dar ma gandesc la partea materiala. Presupun ca ei o intretin, nu? Ai cum sa o sustii financiar? Daca da, probabil o sa iasa un tam tam cu ai ei si atata tot.

| Necunoscut112 a răspuns:

Singurul lucru care se poate întâmpla dacă află ai ei, e să nu o mai întreţină.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e ilegal.E majora, isi poate lua singura deciziile.

| sweetangels a răspuns:

Daca nu stai bine cu partea materiala, cam greu ii convingi pe ai ei de contrariu... pune mana si munceste ca sa le schimbi parerea. pana si un job part-time e ok, atata timp cat iti dai silinta sa castigi un banut

| StevenMetalhead a răspuns:

Vorbește despre asta cu părinții ei, vin-o în ospeție într-o seară la ei cu o sticlă de vin și discutați referitor la asta. Sunt părinții ei oricum, e normal că vor să-și facă griji pentru fata lor. Cine știe ce-i poți face tu sau dacă pot să aibă încredere în tine. E o decizie destul de importantă. Eu de exemplu nu mi-aș lăsa fiica să plece cu cineva pe care nu-l cunosc atât de bine și nici n-am încredere.

De aia te sfătui să vorbești personal cu ei și de dorit ca și ea să fie de față.

Răspuns utilizator avertizat
| TheBlueTulip a răspuns:

Nu e nimic ilegal, e majora si isi poate lua singura deciziile.
E mai ok sa le faci o impresie buna parintilor ei si sa vorbesti cu ei despre mutarea voastra. Ia-ti si un job, asta daca n-ai unul deja.