| pantofipantofi a întrebat:

Eu am 25 de ani, ieseam cu un baiat pe care la inceput l-am evitat, apoi m-am indragostit ca nebuna de el, el tot insista sa iesim, ieseam rar ca eu de multe ori evitam, odata i-am dat un mesaj dp alt tel, el m-a sunat si i-am spus ca nu am credit si mi-a transferat 6 euro pe tel sa putem comunica, am mai iesit de cateva ori, eu ma simteam langa el in al 9 cer, era tot ce imi doream, la ultima intalnire eu am fost foarte tacuta, eu sunt si de fel mai timida, si mi-a spus ca are nevoie de o fata mai vorbareata, mai cu initiativa, si ca ii dau impresia ca nu imi plac locurile in care ma scotea, au trecut 5 luni de cand s-a terminat totul intre noi, eu nu il pot uita, noi mai vb pe net din cand in cand amical, nu mai propune ca inainte sa ne intalnim, ce sa fac? oare chiar nu ii pasa de mine? nu stiu de ce, dar m-am indragostit ca o adolescenta de acest baiat

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca il iubesti si mori de dragul lui,va trebui sa lupti din greu!
In primul rand,timiditatea,las-o deoparte,uita de existenta ei,depaseste-o.
Omul si-a format deja o parere si,desi i-ai placut,timiditatea ta i-a pus capac,nu mai vrea!
Acum,va trebui sa-i schimbi parerea despre tine.
Va trebui sa-ti dezlegi gura,sa-i spui ce-ti place si ce nu,sa-i explici ce anume s-a intamplat in prima runda!
Poti incepe cu o discutie pe net,nu-l vezi si te poti exprima mult mai usor,daca tot vorbiti! TREBUIE sa-i vorbesti,altfel,vei ramane o simpla cunostinta,o fata pe care a placut-o dar nu a iesit nimic!
Deci,vei fi vesela si exuberanta si asta,pentru totdeauna! Daca nu-ti depasesti timiditatea, nu se mai poate schimba nimic!
Daca ti se pare greu-eu aici iti cer sa-ti schimbi felul tau de a fi!- atunci, ramai cea care esti si uita-l!
Tu decizi.
Mult noroc!

| Zenithf a răspuns:

Eu iti zic ca, daca merge unul la munte, si se chinuie din rasputeri sa ajunga in varf, iar din varf nu vede mare lucru, nu mai merge pe muntele ala nici cu elicopterul.
A fost normal la inceput sa-l eviti, poate in subconstient ai stiut ca nu-i pentru tine, sunteti firi diferite, el extrovertit si exuberant, tu introvertita, melancolica, nici nu stiu daca ati fi avut ceva in comun, incearca si revino la gandurile de atunci.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cere-i sa iesiti. Sigur a fost doar atat? Sau ai refuzat mai multe? Da drumul la gura, mie imi place la nebunie ca prietena nu e timida deloc si spune tot ce are pe suflet big grin

| stef87 a răspuns:

Incearca sa privesti cu maturitate ce spui, nu mai esti de 15-16 ani sa spui ca te indragostesti din nimic. Deasemnea, gandeste-te ca daca vrei o relatie adevarata trebuie sa renunti la anumite principii/orgolii copilaresti, trebuie sa fie cartile pe fata. Chiar nu inteleg de ce multi o vedeti drept joaca relatia. Daca va arde de relatii de scurta durata, macar spuneti-o de la inceput, sa stie omu.

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Angelutza la felul cum te exprimi si cum gandesti bag pariu ca mai esti si virgina.

| BESTNICK a răspuns:

Angelutza cred ca acei 25 de ani pe care ii spui ca ii ai mai poti taia un pic din ei la o astfel de intrebare.la varsta asta chiar nu trebuia sa utilizezi TPU-ul pentru o astfel de situatie, cred ca erai mai pregatita sa infrunti pe cand u pui intrebari de copil care maine incepe scoala si simte ca nu mai are timp de gagiul ei.Iar raspunsul la intrebare e sa discuti cu el si sa-l intrebi de ce *** statea atat timp cu tine si acum nu te mai vrea daca tot ai 25 de ani. mult noroc si nu o lua in nume de rauwinking

| redtulip a răspuns:

Dragoste cu forta nu se poate... in plus e clar ca nu esti pe gustul lui mai ales ca ti-a spus ce ii place la o fata iar tu esti exact reversul la ceea ce doreste. Eu te sfatuiesc sa iti gasesti pe cineva care se aseamana cu tine fiindca sigurat iti va fi mai bine sa ai un prieten la fel cum esti tu. In plus doar pentru ca ti-a dat 6 euro pe telefon nu este un motiv esential ca sa fii indragostita pana peste urechi, cu siguranta o sa gasesti altele la viitorul baiat care va intra in viata ta. Nu uita ca destinul ne poate face soarta imprevizibila.

| bendis92 a răspuns:

Se vede clar ca te inhibi cand esti in preajma acestui baiat, asa ca daca vrei sa iesi cu el trebuie sa faci niste modificari in comportamentul tau fata de el. De exemplu incearca tu sa preiei initiativa, propune-i sa iesiti la o cafenea/ ceainarie si incearca sa vezi ce puncte aveti in comun...nici nu stiu cum sa-ti zic sa incepi? ce ai vazut ieri la tv? iti plac animalele? care e inghtata ta preferata etc... Dragostea e un lucru minunat, dar ai grija sa ramai si cu picioarele pe pamant. Merita macar sa incerci ca sa stii concret daca merge sau nu. Daca nu merge, nu insista, iti vei face mai mult rau. Bafta!

| Anastasia17 a răspuns:

Spune i ca l iubesti enorm si tot odata zii tot ce ai in suflet! Si sper ca totul va reveni la normal :*.