| anonim_4396 a întrebat:

Eu am fost amantul unei femei. Noi doi am fost prieteni si inainte ca ea sa se cunoasca cu actualul sot.
Am intretinut relatii cu ea si fara prezervativ si acum este insarcinata.
Nu am nici o problema daca copilul este al meu si chiar sa il cresc si sa am grija de el si din ce vad e foarte linistita ca acest copil e facut cu mine. De fapt mi-a spus ca nu mai avusese relatii intime cu sotul ei de foarte multa vreme.
Daca ea ramane in relatie cu acest baiat, legea ma obliga sa platesc pensie alimentara?
Cred ca cel mai probabil, din ce mi-a zis ea, o sa divorteze si atunci o sa ne ocupam impreuna de ingrijirea copilului. Dar daca e sa stam in aceeasi casa, o sa trebuiasca sa fie vreo dovada ca eu platesc Andreei niste bani?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa ajungi sclavul femeii ai sa vezi pana cand te va insela cu altul iar tu furnizor financiar. Ai stricat o casnicie asa viata ti-o va intoarce si tie, daca nu iti pasa ce face mai bine pentru inima ta, da vei plati pensie alimentara dupa lege

| bodysun a răspuns:

Tatăl copilului este soțul mamei, el va plăti pensia după divorț. Deci chill.

| doctorandus a răspuns (pentru bodysun):

Tatal din acte. Paternitatea poate fi tagaduita printr-un proces cu test ADN. Dupa care urmeaza alt proces pentru stabilirea paternitatii.

| Violleta2022 a răspuns:

Legea nu te poate obliga la nimic, daca nu se apeleaza la ea pentru pensia alimentara.
Ira ca sa obtina pensia alimentara pentru copil, femeia trebuei sa dovedeasca ca-i copilul tau, nu al sotului, printr-un testd e paternitate.
Mie imi suna a escrocare de bani, din partea femeii asteia.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Daca ea ramane in relatie cu acest baiat, legea ma obliga sa platesc pensie alimentara?
Legea nu te obligă, dacă nu este implicată.
Dar daca e sa stam in aceeasi casa, o sa trebuiasca sa fie vreo dovada ca eu platesc Andreei niste bani?
Dacă sunteți căsătoriți, ai obligația să contrubui la cheltuielile familiei ca soț.

| alina2k18 a răspuns:

''Daca ea ramane in relatie cu acest baiat, legea ma obliga sa platesc pensie alimentara?''

IML -> test ADN -> pensioarawinking
Vezi CA COsta vreo 30 milioane testul laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa glumești cu asta, nu cred.O întrebare așa mai personala, nu te simți și tu puțin asa a jeg uman? Pentru că ai distrus o familie.
Parcă vad că o să se repete ce ai făcut tu, o să facă la fel și cu tine. laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Povesti,suntem virgini cu toti de pe TPU

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

laughing păi și care e problema? Tocmai că e mai bine decât prost, cum naiba sa vrei sa ai copil cu o panarama. Se vede de la o posta că la prostit.