| VacutzaRoscata a întrebat:

Eu cred ca este o mare prostie sa iti omori propriul copil pentru greselile tale prostesti, mai ales acum cand exista atatea metode de contraceptie straight face
voi ce parere aveti despre avort?
funda love struck

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E o crima.Omori un om,un viitor om.
Un suflet complet nevinovat plateste idiotenia si mizeria psihica a DOI oameni, care ar trebui sa-i fie parinti!
Ma intreb cum mai pot dormi ei noaptea, dupa asta!

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Este preferabil să nu se ajungă la avort! Dar cu vacile și cu boii din ziua de astăzi, care își încep viața sexuală la 12-15 ani, ce să mai zic.

Răspuns utilizator avertizat
| Julia89 a răspuns:

Da nu am o parare buna, dar decat sa nu existe conditii, mai bine deloc.ambi parteneri sunt inconstienti... exact cum ai spus si tu cu atatea metode contraceptice, e greu de crezut dar inconstienta, incultura nestiinta, educatia duc la o sarcina nedorita apoi apare avortul. O metoda contraceptiva este egala cu educatia unui cuplu.

| xXCrystyanXx a răspuns:

Avortul este echivalentul crimei.Gresesc?

| ღϨpɘcίαɭḞɘɘɭίηḡsღ a răspuns:

Avortul = Crima

Chiar daca multi avem acesta parere, toti gresim, in diferite feluri. Unele fete ramn insarcinate din greseala si le judecam pentru ca fac avort. Ganditi`va ca in cazul in care pairntii lor ar afla, ele pot avea mari probleme, pot ajunge in spital din cauza bataii luate, pot ajunge pe strazi. Toate astea ar dauna copilului si nu ar avea multe sanse la viata. De aceea unele fete aleg avortul. Sa nu credeti ca daca o fata/femeie a avortat nu se considera o criminala sau nu are nici o remuscare. Este insitinctul matern de as apara copilul, sigur regreta, chiar daca poate nu lasa sa iasa asta la iveala.

| Rurouni a răspuns:

Trebuie luate mai multe lucruri in considerare. Pentru inceput, faptul ca e intr-adevar, o crima. E o fiinta, un suflet. Dar ce faci atunci cand "parintii" sunt copii de 14-15 ani ( am fost generoasa, sunt si mai mici), care locuiesc intr-o coliba si dorm pe pat de paie? Iti permiti sa faci un copil? Intr-adevar, unde mananca 2 mananca si al treilea, dar e dureros sa cresti un copil al carui viitor stii ca inseamna mizerie.

| DildăuPaispe a răspuns:

Avortul e cea mai mare prostie. Copilul simte din a saptea saptamana. Am vazut pe YouTube un videoclip(Jurnalul unui copil nenascut) si am plans. (Mai m-am uitat la un video de genul dar nu mai stiu numele).