| anonim_4396 a întrebat:

Eu eram genul de fata care uita repede baieti, care nu se indragosteste ( nu imi batea-am joc de sentimentele lor ), insa acum el m-a innebunit, nu am plans niciodata pentru un baiat, acum plang nu suportam tigara, acum sunt dependenta de ea nu eram cu bautul, acum aproape zilnic am nevoie de o bere nu eram genu care sa se taie ( cu lama ) dar acum nu stiu dc dar am simtit s-o fac si pe asta, mi-am scris numele lui pe brat cu lama crying. nu am ce face, daca vreau daca nu tot dau de el, imi este si coleg si sta intr-o curte cu mine, de cand mi-am dat seama cat de mult inseamna pentru mine am luat-o razna, mereu cand il vad simt cum ma i-au caldurile, cand il vad cu alte fete imi vin lacrimile in ochi si trebuie sa plec de acolo daca nu vreau sa ma apuc sa plang.
Am incercat sa ies pe afara am cunoscut un baiat, cand am fost la zilele orasului, i-am spus da dupa cateva ore, dar in ziua urmatare am aflat ca ii varul lui, deci atunci am simtit ca mor crying.
In toti baieti il vad pe el, ochi lui...
Azi am avut banchetu el nu m-a bagat in seama, nimic, insa l-am vazut de cateva ori ca se uita la mine, si cand ma uitam catre el isi intorcea privirea dar nu asta conteaza, cand am venit acasa pe mess a intrat pe mine, ( nu vorbim niciodata pe mess) eu foarte fericita ca a intrat pe mine, insa acest lucru l-a facut cu un scop sad sa imi ceara id lui bff a mea ca vrea s-o combine crying cand am auzit ca lui ii place de ea am inceput sa plang si ca de obicei lama, tigara, berea crying.
vreau sa renunt la aceasta dependenta, dar nu reusesc, va rog ajutati-ma!

5 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Cati ani ai?
Lama, tigara si bere? Reciteste de 10 ori ce ai scris si vezi cum suna. Nu poti spune ca nu esti genul care se indragosteste doar daca ai minim 20 ani si pana acum nu prea ai pus suflet. Altfel...e inutil sa spui asta. Avand in vedere unde te-a dus dragostea, as zice din contra : Te indragostesti intr-un mod bolnavicios.
Te tai cu lama ca sa ce? Crezi ca afla el si se intoarce la tine? Simti vreo placere? N-am inteles niciodata taiatul cu lama.de parca fumatu si bautu il inteleg...

Revino-ti! Trage aer in piept ( nu fum de tigara ), si gandeste-te ca, sunt 1 milion de motive in lumea asta pentru care sa traiesti. Iar el nu e nici macar unul dintre ele!

| Hombre a răspuns:

Toate fiţele care le-ai facut cu ceilalti acum le platesti, ca tu esti cea "care nu se indragosteste" si esti o dezechilibrata paranoica si de o zlabiciune bolnavă ce te automutilezi pentru o iluzie care ii zici tu "iubire". Idioat-o ti-ai bagat in cap fantazme in dauna iubiri de sine si ai sa decazi mai rau pentru ca nu tii deloc la tine. Faci pasiune pentru cineva cand este reciprocitate ori tu joci de una singura, prost si periculos pentru tine desigur. Sper ca acest duş să te trezeasca.

| NakedLove a răspuns:

Lasa lama deoparte pentru ca ranindu'te pe tine nu rezolvi nimic si mai ales plangand...nu te mai gandi la ce a facut.stiu ca e greu pentru ca si eu am patit asta si doare foarte rau dar crede'ma ca si daca te ranesti, fumezi sau bei nu se rezolva absolut nimic.Inteleg ca il iubesti dar gandeste'te ca sunt sute de baieti pe lumea asta.e greu sa treci peste asa ceva dar daca ai vointa mare poti s'o faci. orice e posibil.doar traieste'ti viata. daca o sa stai pe loc si o sa suferi o sa mori fara a'ti trai viata vreodata.succes :*. sper sa imi asculti sfatul happy.

| catafreestyle a răspuns:

Si pana la urma ce se schimba daca bei, fumezi si te tai cu lama?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Anca are dreptate. Nu mai incerca aceste chestii, pentru ca tot tie iti faci rau. Ce crezi? Daca tu fumezi, bei si te tai cu lama, lui ii pasa? Nicidecum! Daca tu spui ca el sta cu alte fete, tu esti minuscula pentru el.
Revino cu picioarele pe pamant! Gandeste matur ca in viitor vei intalni sute de baieti, care te vor merita cu adevat!
Sper ca te-am ajutat!