| r0x1 a întrebat:

Eu eram virgina si mam culcat cu prietenul meu iar el a zis ca nu sunt virgina si nu mi-a curs nici sange. asta inseamna ca atunci cand mam culcat cu prietenul meu nu mai eram virgina? sau ce se poate intampla?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Erai virgina daca nu mai avusesesi nici un contact sexual inainte. Doar ca pana la 20% din femei nu sangereaza la deflorare fiindca au un himen subtire, putin vascularizat, care se rupe usor, sau au un himen elastic care nu se rupe si care nu se va rupe pana la prima nastere, sau au himenul absent din nastere.
Socant este ca partenerul tau are dubii legate de virginitatea ta. Este un lucru foarte grav si arata ca nu te respecta si nu are incredere in tine.

12 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Adaug: este foarte trist ca nu are incredere in ceea ce i-ai spus tu! Daca acest "mic criteriu" anatomic, asupra caruia tu nu ai (in mod firesc.) nici un control, conteaza mai mult decat afectiunea, respectul si increderea, ar trebui sa te gandesti foarte bine daca, si ce viitor mai poate avea relatia voastra?!
Tinand cont ca ar putea oricand sa-ti repete (Doamne fereste!) si sa-ti reproseze aceasta, desi, initial, el este cel vinovat ca nu s-a interesat - ar fi aflat ca 2 fete dintr-o mie se nasc fara himen! - si ca puteai sa-ti rupi himenul si la ora de sport, sau la gimnastica, sau calarind, eventual, ca si Maria Basescu!
Daca nu are certe calitati, pe langa acest ciudat tip de ingustime culturala si caracteriala, si nu iti dovedeste ca tine cu adevarat la tine si prin altceva decat cuvinte, ai mare grija cu el!
Daca lungesti relatia si te atasezi prea tare de el si nu va dura relatia, ai sa suferi foarte tare, el fiind primul!

| catthshshshs a răspuns:

Nu este obligatoriu sa curga sange de la primul contact.Iti spun din proprie experienta ca nu este obligatoriu prima data.La mine s-a intamplat dupa mai multe contacte, asa ca stai linistita. Daca nu ai mai fost cu nimeni pana la el, inseamna ca eraiwinking

| MikyMi a răspuns:

Esti sigura ca nu te-ai mai culcat cu nimeni pana la el? Daca raspunsul tau e da, atunci fii sigura ca erai 100% virgina... himenul difera de la fata la fata.al tau poate a fost mai usor de rupt si de asta na vazut el sange. Nu trebuie sa te sperii explica-i si lui, daca n-are incredere in tine si nu te crede inseamna ca nu te merita. U i-ai dat ce aveai mai "scump" iar el nu pretuieste asta deci nici pe tine. Ai grija de tine!

| Luori a răspuns:

Probabil ai himenu` elastic, si nu se rupe din prima data straight face
Cine stie. exista si posibilitatea sa te fi dezvirginat fara sa iti dai seama. dintr`o miscare nepotrivita. sau masturbare.

| Cryssy a răspuns:

A fi virgina inseamna sa nu fi avut niciun contact sexual inainte. Daca tu nu te-ai mai culcat cu nimeni inaintea prietenului tau inseamna ca erai virgina. Ah. Se poate sa iti pierzi virginitatea si daca te masturbezi si nu ai grija. happy

| ShineMe a răspuns:

Poate tu ai un himen elastic si nu se rupe si apropo nu tot timpu curge sange la dezvirginare.Se poate sa nu fi observat el dar explica-i acest lucru cu himenul elastic si sa se documenteze mai mult si va vedea.Mult succes

| Cryzy a răspuns:

Asta inseamna ca ai un himen flexibil. Explica-i asta prietenului tau si va intelege.
Sau ai practicat calaritul si ti s-a rupt himenul atunci fara sa-ti dai seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cite inteleg eu nici tu dar nici el nu prea cunoasteti chestiile astea, dar, nu te ingrijora! arata-i lui intrebarea si toate raspunsurile pe care le-ai primit poate isi schimba parerea. La mine din fericire a fost cu totul altfel - el mi-a zis ca prima data poate sa nu curga singe, dar, oamenii sunt diferiti... Daca te iubeste o sa inteleaga iar daca nu va intelege inseamna ca nu te iubeste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel, si eram virgina!

| aspirina a răspuns:

Ia altu viata e doar una

| biencutza_3026 a răspuns:

Daca erai sau nu virgina tu sti.stai linistita ca nu toate fetele sangereaza.eu de exemplu nu am sangerat deloc prima oara.

| deea25 a răspuns:

Fix asta mi s-a intamplat si mie acum 2 zile si nu inteleg dc... doar ca la mine are incredere ca am fosthappy