| Andrux_3060 a întrebat:

Haide buna big grin Am o problema. Am 16 ani, am facut sex cu prietenul meu si mie nu mi-a curs sange, nu m-am mai culcat cu altul si ma rog. ca oricare altul a crezut ca numai sunt virgina, de ce nu mi-a curs? ce sa fac sa ii demonstrez ca nu m-am culcat cu altul?

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! nu la toate fetele trebuie sa curga sange, orice mascul trebuie sa isi dea cu seama cand fata e virgina, chiar daca nu curge sange, ca penetrarea e anevoioasa, dar e clar ca el a urmarit sa se culce cu tine, si ca un posibil motiv al despartirii voastre ar fi sa arunce bomba:
Nu ai fost virgina! trebuia sa mai astepti si sa te daruiesti a celui care stie sa aprecieze puritatea unei fete.
O zi buna si frumoasa sa ai!

evenso
| evenso a răspuns:

Probabil ai un himen mai elastic.
Nu intotdeauna se rupe himenul la primul contact sexual.
Tu nu trebuie sa demonstrezi lui nimic. El ori te crede pe cuvant ori lasa-l pentru ca nu merita sa ii dai virginitatea la 16 ani.

| Andrux_3060 explică:

Este o problema. ca el zice ca sa ma duca la ginecolog, iar daca nu stiu. s-a intamplat sa nu am himenul din motivele care le-ati zis voi? straight face Stiu ca ma iubeste dar asta a contat foarte mult pentru el, pentru ca de prima oara mi-a pus aceasta conditie si cum nu am avut nimic de ascuns am acceptat...

| caramela a răspuns (pentru Andrux_3060):

Asa zic toti la inceput cand e vb de sex.iar daca fata ii zice ca nu ma culc cu tine ca sunt virgina, el vrea sa se convinga, fetele credule cedeaza si apoi primesc lovitura de gratie.
Nu ai fost virgina, ai mai fost cu altcineva. zice ca te duce la medic, pai sa te duca, dar stie ca minora fiind, fara un parinte nu iti face control...asa ca gandeste-te daca chiar te iubeste cu adevarat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat il duce minte la varsta lui. Voi ati ales sa faceti pasul asta la 16 ani, neincrederea si lipsa de maturitate sunt niste preturi pe care acum le platesti. Daca el nu are incredere in tine tu nu trebuie sa ii demonztrezi nimic.

| Azµre a răspuns:

Nu e o lege sa curga sange, unele femei pot avea himenul rupt datorita sportului, mersului pe bicicleta, etc, sau poti avea un himen elastic dar atata timp cat nu te doare penetrarea, nu vad unde ar fi problema, totusi un consult la ginecolog nu strica.

| lolicik a răspuns:

Inseamna ca prietenul tau chiar nu isi da seama care e diferenta dintre o fata virgina si o alta fata care deja si-a inceput viata sexuala si scuze k iti spun dar ar trebi sa aiba mai multa incredere in tine pentru ca nu esti singura careia i s-a intamplat asta